مشاهده مطلب

      ۱۸ آذر ۱۳۹۴      ۰             5904      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
جمیع شواهد حکایت از تخلف پرستار و پزشک در خمینی‌شهر اصفهان دارد
حاجی آقاجانی  افزود: جمیع شواهد حکایت از تخلف دارد، لذا تصمیمات در اصفهان گرفته شده است و به مرحله اجرایی شدن درخواهد آمد.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که رئیس و مدیر بیمارستان از سمت‌های خود برکنار شدند بیان کرد:پزشک و پرستار برای بررسی به دادگاه نظام پزشکی اعزام شدند.
وی با اشاره به این که هزینه بخیه این کودک ۱۰۵ هزار تومان شده است گفت: این خانواده بیمه نشده بودند تا بتوانند از امکانات بیمه استفاده کنند.
حاجی آقاجانی با اشاره به این که ارائه خدمات وظیفه پزشک و بیمارستان است گفت: باید در وضعیت اورژانس بیمار را تا رسیدن به وضعیت پایدار مورد توجه قرار داد.
وی با اشاره به این که به لحاظ روانشناسی باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد تصریح کرد: سرعت عمل وزارت بهداشت در این ماجرا قابل توجه است لذا دو دادگاه نظام پزشکی و تخلفات اداری تشکیل شده است تا پزشک و پرستار از فعالیت تعلیق شده‌اند.
موج  مرگ‌ومیر ناشی از بیماری آنفلوانزا در استان کرمان فروکش کرده است
وی با بیان این که این بیماری سال‌های گذشته نیز وجود داشته ولی امسال فضاسازی نسبت به آن صورت گرفته است گفت: اولین موردی که در سال جاری رخ داد در رفسنجان بود که در تاریخ ۱۲ آبان ماه یک نفر فوت شد و از ۳۷۰ نفری به علت بیماری حاد تنفسی در بیمارستان رفسنجان بستری بودند ۴ نفر فوت کردند که این تعداد در سال ۸۷ ، ۸ نفر  بودند لذا این موج هم اکنون در استان رفسنجان فروکش کرده درحالی‌که در استان کرمان این موج فروکش نکرده است.
 بهتر است افراد در شهریور و اوایل مهرماه واکسن آنفولانزا بزنند
سیاری با بیان این که بهتر است افراد واکسن آنفولانزا بزنند اظهار داشت: گرچه واکسن آنفلوانزا جزء برنامه‌های واکسیناسیون کشوری ما نیست ولی توصیه ما این است که افراد در شهریور و اوایل مهرماه واکسن آنفلوانزا بزنند که این واکسن در کودکان باید در دو نوبت و در فاصله یک ماه تزریق شود و برای بزرگ‌سالان نیز این واکسن ۱ بار تزریق خواهد شد.
در ادامه این بحث حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که  در فضاسازی ایجادشده در خصوص بیماری آنفلوانزا نباید نقش شبکه‌های اجتماعی را فراموش کنیم گفت: وقتی مردم احساس می‌کنند که در شهر کرمان ۳۰ نفر بر اثر این بیماری فوت می‌کنند جا دارد که نگران شوند ضمن این که  نام ده استان نیز اعلام‌شده‌اند که ممکن است بیماری در آن جا دیده شود لذا این موضوعات سبب شده که نگرانی در بین مردم به وجود آید.
وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد در رابطه با مقابله با این بیماری بهتر است ما در اوایل فصل سرما آموزش‌هایی را در این رابطه شروع کنیم.
سیاری  در ادامه برنامه با اشاره به این که  هیچ موردی در همدان بابت بیماری آنفولانزا فوت نکرده‌اند ادامه داد: این پدیده موضوع جدیدی نیست لذا مردم نگران نباشند و فقط توصیه‌های مطرح‌شده را رعایت کنند.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون تعطیلی مدارس به دلیل آنفلوانزا گفت: سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای برای تعطیلی مدارس ندارد.
وی با اشاره به این که دانش‌آموزانی که تب و سرفه دارند نباید به مدرسه بروند اظهار داشت: این عده باید در خانه استراحت کنند تا بیماری‌شان بهبود یابد ولی مدارس نباید تعطیل شود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: