مشاهده مطلب

      ۱۲ آذر ۱۳۹۸      ۰             18048      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با گذشت چند ماه از وعده رحمانی وزیر صنعت برای افزایش تیراژ تولید خودرو در کشور و کاهش اختلاف قیمت بازار و کارخانه، تولید خودرو در ۸ ماهه امسال نیز روند کاهشی داشت به طوری که طی این مدت ۴۸۷ هزار و ۹۶ دستگاه انواع خودرو در کشور  تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲٫۳ درصد افت داشته است.

در ۸ ماهه امسال تولید انواع سواری ۴۴۵ هزار و ۷۷۴ دستگاه بود که در مقایسه با ۸ ماهه سال گذشته کاهش ۳۲٫۸ درصدی را تجربه کرده است.

طی ۸ ماهه امسال تولید ون ۸۷٫۴ درصد، مینی‌بوس و میدل باس ۶۷٫۸ درصد، اتوبوس ۴۳٫۱ درصد و تولید کامیونت،‌کامیون و کشنده نیز ۷۶٫۳ درصد افت داشته است. در عین حال تنها تولید وانت با رشد ۸٫۹ درصدی نسبت به ۸ ماهه سال قبل همراه بوده است.

* افت ۵ درصدی تولید خودرو در آبان ماه

بررسی آمار تولید خودرو نشان می‌دهد طی آبان امسال تولید انواع خودرو به ۵۴ هزار و ۷۲۱ دستگاه رسید که نسبت به آبان ۹۷ کاهش ۵٫۳ درصدی داشته است. همچنین در آبان ماه تولید سواری با افت ۶٫۷ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۴۹ هزار و ۳۰۷ دستگاه رسیده است.

* کاهش ۳۶ درصدی تولید ایران خودرو در ۸ ماهه

بررسی وضعیت تولید ایران خودرو در ۸ ماهه امسال نشان می‌دهد در این گروه خودروسازی ۲۰۲ هزار و ۶۹۵ دستگاه انواع خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵٫۸ درصد کاهش داشته است. تولید سواری در ایران خودرو نیز طی ۸ ماهه امسال باکاهش ۳۵٫۱ درصدی روبرو شده و به ۲۰۰ هزار و ۲۹۲ دستگاه رسیده است.

در آبان امسال تولید انواع خودرو توسط این گروه خودروسازی با کاهش ۱۴٫۶ درصدی به ۲۰ هزار و ۹۸۰ دستگاه رسیده است.

همچنین تولید انواع سواری در آبان ماه در ایران خودرو با کاهش ۱۲٫۴ درصدی نسبت به آبان سال گذشته به ۲۰ هزار و ۵۸۸ دستگاه رسیده است.

* افت ۱۷ درصدی تولید سایپا طی ۸ ماهه

در مورد وضعیت تولید گروه صنعتی سایپا نیز باید به تولید ۲۵۹ هزار و ۳۶۲ دستگاه انواع خودرو طی ۸ ماهه امسال اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷٫۲ درصد افت داشته است.

تولید سواری در این گروه صنعتی نیز طی ۸ ماهه امسال با افت ۲۱ درصدی نسبت به ۸ ماهه سال قبل به ۲۲۷ هزار و ۴۲۲ دستگاه رسید.

در آبان ماه امسال ۳۰ هزار و ۴۹۵ دستگاه انواع خودرو توسط گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با آبان سال گذشته ۲۰٫۷ درصد رشد داشته است.

در این ماه تولید سواری توسط سایپا معادل ۲۶ هزار و ۳۳۳ دستگاه بود که نسبت به آبان سال گذشته ۱۶٫۴ درصد رشد داشته است.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: