مشاهده مطلب

      ۱۸ اسفند ۱۳۹۵      ۰             13028      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
فری بیکن:

وزارت خزانه داری آمریکا به اعطای مجوز به شرکت هایی مانند بوئینگ برای قرارداد با ایران ادامه می دهد

تهران - ایرنا - پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن فری بیکن گزارش داد: وزارت خزانه داری دولت ترامپ روز دوشنبه به این روزنامه اطلاع داد که به اعطای مجوز به شرکت هایی مانند بوئینگ که می توانند قراردادهای چندین میلیارد دلاری با ایران ببندند، ادامه خواهد داد.

به گزارش ایرنا، «واشنگتن فری بیکن» روز سه شنبه نوشت: دولت ترامپ از سوی اعضای جمهوریخواه سنا تحت انتقاد فزاینده قرار دارد که سیاست های دوران اوباما در حمایت جدی نسبت به ایران از جمله فروش هواپیما را ادامه می دهد. این سیاست از سوی دولت اوباما به عنوان بخشی از توافق هسته ای با ایران شروع شده بود.
این پایگاه اینترنتی آمریکایی اضافه کرد: ایران در ماه فوریه اعلام کرد که یک ‘شرکت خارجی’ برای تامین مالی خرید ۷۷ هواپیمای نو از بوئینگ و ایرباس تاسیس کرده است. برغم تقاضاهای مکرر، وزارت خزانه داری نام این شرکت را به فری بیکن اعلام نکرد و تنها بیان کرد که صدور مجوز برای فروش هواپیما به ایران مانند تمام موارد مشابه خواهد بود.
فری بیکن نوشت: فروش این هواپیماها باید بر اساس رهنمودهایی که در توافق هسته ای با ایران پیش بینی شده است، انجام گیرد اما برخی اعضای جمهوریخواه مدتهاست روی اجرای قانونی برای تعلیق فروش هواپیما به ایران از سوی تمام شرکت های هواپیمایی کار می کنند.
به گزارش ایرنا، شرکت های هوایی ایران با شروع اجرایی شدن برجام از دی ماه ۱۳۹۴مذاکرات مستقیم را با شرکت های هواپیماسازی بزرگ دنیا از جمله ایرباس و بوئینگ آغاز کردند.
اوایل مهرماه امسال، اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) مجوز فروش هواپیما به ایران را به شرکت های هواپیماسازی ایرباس و بوئینگ داد. با صدور این مجوز، مذاکرات بین نمایندگان شرکت های بوئینگ و ایرباس با مدیران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به مراحل نهایی رسید. درنتیجه، قرارداد حدود ۱۰ میلیارد دلاری بین ایران ایر و شرکت ایرباس برای خرید ۱۰۰ فروند هواپیما به امضا رسید. همچنین قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما با شرکت بوئینگ آمریکا امضا شد.

منبع : پایگاه خبری خبرگزاری ایرنا

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: