مشاهده مطلب

      ۱۳ خرداد ۱۳۹۷      ۰             15800      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

ه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در یک پیام توییتری در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن یک امدادگر فلسطینی به ضرب گلوله جنگی نوشت: «در هفته‌ای که رژیم اسرائیل، پیام مضحکی را برای ایرانیان پخش می‌کند در حالیکه دوستان آمریکایی آنها، قطعنامه‌ای که استفاده آن (اسرائیل) از نیروی مرگبار علیه معترضان غیرمسلح را محکوم می‌کند، وتو می‌کنند تک تیراندازهای آنها (اسرائیل) یک امدادگر فلسطینی را که به زخمی‌ها کمک می‌کند، به قتل می‌رساند. شرم پشت شرم».

در ادامه این کشتار بی‌سابقه که ده ها کشته و صدها زخمی برجا گذاشته، روز جمعه هفته گذشته نیز نظامیان رژیم اشغالگر قدس به سمت افراد شرکت کننده در این راهپیمایی‌ آتش گشوده و یک امدادگر را به ضرب گلوله جنگی به شهادت رسانده و بیش از ۱۰۰ فلسطینی را زخمی کرده‌اند.

«رزان النجار» امدادگر ۲۱ ساله‌ای بود که در طول مدت اعتراضات فلسطینیان، به مصدومان و مجروحان در این راهپیمایی‌ها رسیدگی می‌کرد. وی روز جمعه با شلیک مستقیم نظامیان صهیونیست در خان یونس به شهادت رسید.

با اینحال، بامداد شنبه هفته جاری، آمریکا پیش‌نویس قطعنامه کویت که خواستار محافظت از مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه بود را وتو کرده بود.

«نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل قبل از این رأی‌گیری گفت این کشور به جای قطعنامه کویت، پیش‌نویس دیگری ارائه کرده که به گفته او مسئولیت را متوجه کسانی می‌کند که مقصران اصلی هستند.

او مدعی شد گروه حماس بایستی مسئولیت اوضاع فعلی در غزه را به عهده بگیرد و از اعضای شورای امنیت خواست به قطعنامه کویت رأی ندهند.

بعد از اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه کویت در شورای امنیت در حمایت از مردم فلسطین، این شورا با قطعنامه پیشنهادی آمریکا در این باره هم مخالفت کرد.

نماینده آمریکا بعد از مخالفت اعضای شورای امنیت در بیانیه‌ای گفت: «رأی امروز نشان می‌دهد اکثریت شورای امنیت مایلند اسرائیل را سرزنش کنند، در حالی که تمایلی به سرزنش حماس بابت خشونت‌ها در غزه ندارند.»

 

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: