مشاهده مطلب

      ۲۸ مهر ۱۳۹۱      ۰             562      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
با اعلام معاون وزیر خارجه روسیه

مکان و زمان احتمالی مذاکرات ایران و ۱+۵ مشخص شد

دور بعدی مذاکرات ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ در ماه آینده میلادی و احتمالا در مسکو برگزار خواهد شد.

به گزارش «تابناک»، امروز پنجشنبه، «سرگئی ریباکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه به اینترفاکس گفته است که انتظار می‌رود، این گفت‌وگو‌ها در ماه آینده میلادی برگزار شود.آنچه از گفته های این مقام روس بر می آید مکان مذاکرات در جایی غیر از مسکو و احتمالا در وین خواهد بود.

در همین باره روز گذشته «یوکیو آمانو»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که وی نیز به زودی با مذاکره‌کنندگان ارشد ایرانی درباره مسأله هسته‌ای این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، به دنبال تلاش‌ها برای ازسرگیری گفت‌وگو‌های ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵، امروز خبرگزاری انگلیسی رویترز، در شیطنتی رسانه‌ای به نقل از دیپلمات‌های نا‌شناس در وین ادعا کرد که ایران، سرعت نصب سانتریفیوژهای خود را در فردو افزایش داده است. البته ناگفته نماند که تقریبا این یه یک روال ثابت تبدیل شده است که هر ‌گاه سخنی از گفت‌وگوی ایران و غرب به میان می‌آید، خبرگزاری‌های غربی به نقل از منابع نا‌شناس، ادعاهایی علیه برنامه هسته‌ای ایران طرح می‌کنند.

تلاش جدید کشورهای غربی برای گفت‌وگو با ایران، در حالی است که ایران بار‌ها اعلام کرده که هیچ گاه میز مذاکرات را ترک نکرده و این غربی‌ها بوده‌اند که این کار را انجام داده‌اند.

چندی پیش نیز رهبر انقلاب در سفر به استان خراسان شمالی، بار دیگر بر این موضوع تأکید کردند که ایران هیچ گاه میز مذاکرات را ترک نکرده که حالا بخواهد دوباره بر سر آن بازگردد، بلکه ایران همواره آماده گفت‌وگو بوده است.

گفتنی است، آخرین دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و کا‌ترین اشتون، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در استانبول برگزار شد. این در حالی است که آخرین دور مذاکرات ایران با نمایندگان کشورهای عضو گروه ۱+۵ در مسکو برگزار شده است.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: