مشاهده مطلب

      ۳۰ مهر ۱۳۹۱      ۰             588      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

به نقل از روابط عمومی سپاه، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره آموزش عمومی افسری مرکز آموزشی تربیتی علویون قم، گفت: رمز موفقیت و پیروزی در برابر دشمنی که همه توان خود را علیه ایران اسلامی در جنگ اقتصادی گذاشته و فشارها را مضاعف کرده، ایستادگی، مقاومت و پایداری است.

وی با بیان اینکه برخی‌ها در برابر این فشارها بریده‌اند و نظرهای دیگری را بیان می‌کنند، اظهار داشت: همانگونه که نصرت الهی در جنگ شامل حال ما شد، در شرایط کنونی نیز با استقامت در برابر فشارها، نصرت الهی برای ما قطعی خواهد بود و این وعده خداوند متعال است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: در فتنه ۸۸ مردم با سختی‌های فراوانی مواجه شدند، شبهات سیاسی فراوانی در جامعه گسترده شد و خیلی‌ها در برابر این شبهات و سختی‌ها بریدند ولی این تحمل سختی و استقامت و توکل کردن موجب شد، مردم یکپارچه در دفاع از ولایت فقیه وارد صحنه شدند و معجزه ای بزرگ را آفریدند و حماسه عظیم ۹ دی را رقم زدند.

جعفری با بیان اینکه مردم ایران اسلامی به رشد و آگاهی دست یافته‌اند که دوست و دشمن خود را به‌خوبی می‌شناسند، گفت: مردم خراسان شمالی در عین سختی‌ها و فشارها، آن گونه از مقام معظم رهبری استقبال کردند و این بدین معناست که مردم ایران اسلامی در مسیر حفظ انقلاب اسلامی با همه سختی‌ها و فشارها ثابت قدم هستند.

وی در تشریح چگونگی انجام عملیات کربلای پنج به شرایط بسیار سخت و پیچیده پیش از عملیات اشاره کرد و گفت: به لحاظ محاسبات مادی و بشری موفقیت در عملیات کربلای پنج غیر ممکن بود اما توکل به خداوند متعال، تلاش و مجاهدت، تحمل سختی ها و باور به نصرت الهی موجب شد که غیر ممکن، ممکن شود.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود محور اصلی قدرت سپاه را معنویت عنوان کرد و گفت: آنچه که سپاه را از دیگر قوای نظامی جهان متمایز کرده معنویتی است که در آن وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه حافظ انقلاب اسلامی است و پاسداری از این انقلاب بدون شناخت دقیق از آن و مسیری که در حال طی کردن است، امکان پذیر نیست، اظهار داشت: به دلیل همین حفاظت از انقلاب، سپاه باید نسبت به همه تهدیدات دشمن، آگاهی و اشراف داشته باشد تا بتواند در هر زمینه‌ای که دشمن وارد می‌شود، با آن مقابله کند.

جعفری با بیان اینکه امروز با توجه به وضعیت دشمنان، امکان جنگ نظامی علیه ایران وجود ندارد، گفت: سپاه پاسداران همواره آماده دفاع از انقلاب اسلامی است و در این دفاع هم از معیارها کوتاه نخواهد آمد.

وی به اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین بعضی از کشورهای منطقه برای ناامنی و ساقط کردن حکومت بشار اسد در سوریه اشاره کرد و گفت: امید دشمنان بشار اسد برای ساقط کردن حکومت وی به ناامیدی تبدیل شده است.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: