مشاهده مطلب

      ۲۴ مهر ۱۳۹۱      ۰             516      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
رهبر انقلاب در اجتماع ده‌ها هزار نفری مردم شیروان:

مسئولان مراقب باشند، موجب متلاطم شدن فضای سیاسی نشوند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (دوشنبه) در اجتماع پر  شور ده‌ها هزار نفر از مردم شیروان و مناطق پیرامون، با اشاره به ناکامی دشمنان ملت ایران در سه دهه اخیر تأکید کردند: مسئولان در مسائل اقتصادی به سه عنصر «نگاه علمی، برنامه ریزی مدبرانه و ثبات و استمرار سیاست‌ها» توجه کامل کنند تا به فضل الهی و به برکت هشیاری ملت، زورگویان جهانی در مقابله اقتصادی با ایران نیز ناکام بمانند.

به گزارش «تابناک» رهبر انقلاب با اشاره به نعمت بزرگ و بسیار مفید «آرامش و ثبات سیاسی» در کشور، خاطرنشان کردند: ایجاد بی ثباتی در کشورهای گوناگون از جمله سیاست‌های مزورانه استکبار است اما ایران عزیز به «برکت هوشمندی، آگاهی و بصیرت حقیقتا تحسین برانگیز ملت» و به پشتوانه حضور مردم در صحنه از «آرامش و ثبات سیاسی مثال زدنی» برخوردار است.

ایشان، امنیت و ثبات موجود در کشور را فرصتی برای شکوفایی استعدادها و زمینه ساز حضور درخشان ملت ایران در مسابقه ملتها برای پیشرفت علمی ـ اقتصادی و سیاسی دانستند و افزودند: با تکیه بر همین ثبات و طمأنینه است است که ملت ایران به رغم تهدیدها، تحریم‌ها و خباثت‌های دشمنان توانسته است توانایی‌های خود را به رخ جهانیان بکشد.

حضرت آیت‌الله خامنه ای در تشریح نمونه‌هایی از تلاش‌های سلطه گران برای ایجاد بی ثباتی در ایران، به ایجاد درگیری‌های قومی در اوایل انقلاب، تحمیل جنگ هشت ساله به دست صدام دیوانه و با همکاری گروهک‌های خائن و نیز ناآرامی سال ۷۸ و فتنه سال ۸۸ اشاره کردند.

ایشان خاطرنشان کردند: البته با هشیاری ملت، درگیری‌های قومی به وحدت اقوام منجر شد، جنگ تحمیلی به مسابقه ملت برای جانفشانی در راه اسلام و انقلاب و ایران تبدیل شد و دسیسه‌‌ها و فتنه‌های دیگر نیز با مکر خدای عزیز متعال، بی نتیجه ماند.

رهبر انقلاب، با انتقاد از عناصر بدخواها غفلت زده ای که با قدرناشناسی، درصدد برهم زدن آرامش و ثبات عمومی هستند، افزودند: مردم حواسشان جمع است، مسئولان قوای سه گانه هم کاملا مراقب باشند تا بدخواهان نتوانند آرامش موجود را که نشانه اقتدار عظیم کشور محسوب میشود، بر هم بزنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال آینده تأکید کردند: در مدت باقی مانده تا انتخابات و در خود انتخابات، همت همه مسئولان بر حفظ آرامش و اجتناب از جنجالی شدن فضای سیاسی کشور متمرکز باشد.

ایشان، با تجلیل از هشیاری مردم در مقابل تلاش‌های تشتت آفرین و اختلاف برانگیز، افزودند: مسئولان، سیاستمداران، تریبون‌داران و مدیران عرصه‌های گوناگون نیز کاملا مراقب باشند با یک سخن یا رفتار نسنجیده و اختلافی، موجب متلاطم شدن فضای سیاسی نشوند.

حضرت آیت‌الله خامنه ای، تلاش و خدمت بی وقفه و همه جانبه مسئولان را، حق ملت عزیز ایران دانستند و افزودند: در سراسر کشور، کارهای زیادی وجود دارد که مسئولان موظف به انجام آنها هستند.

ایشان با تشکر صمیمانه از اجتماعات پرشور مردم استان خراسان در روزهای اخیر سرزندگی و نشاط ملت به ویژه جوانان را، زمینه‌ساز حل همه مشکلات دانستند و افزودند: دشمنانی که می‌خواستند با تحریم، مردم را خسته و افسرده کنند، این اجتماعات خودجوش و پرشور را ببینند و از عزم و اراده ملت برای دفاع از نظام، عبرت بگیرند.

رهبر انقلاب افزودند: سردمداران آمریکا و غیر آمریکا همواره از مخالفت مردم ایران با نظام و اسلام دم می‌زنند، آنها ظاهرا ملت ایران را جزو مردم ایران نمی دانند و یک موجود موهوم را، مردم ایران می‌پندارند، اما مردم، همین‌هایی هستند که در چند روز اخیر، حماسه آفریدند و نشان دادند که دشمن دروغ می‌گوید و مغرضانه قضاوت می‌کند.

ایشان، برخی تریبون دارهای داخلی را به علت تکرار غافلانه سخنان دشمن مورد انتقاد قرار دادند و افزودند: این افراد، خودشان خسته شده‌اند اما می‌گویند مردم خسته اند.

رهبر انقلاب به مسئولان تأکید کردند: مردم آماده کار و تلاش هستند. میدان را برای حضور آنان آماده و باز کنید تا ببینید با چه انگیزه و همتی وارد می‌شوند.

ایشان همچنین با تشکر از ابراز احساسات پرشور مردم مؤمن شیروان و مناطق اطراف، صدها شهید و جانباز، چندین هزار بسیجی، وحدت اقوام، هیأت‌های مذهبی فعال و برخوردار از نخبگان فرهنگی و ورزشی را از ویژگی‌های بارز این منطقه دانستند و تأکید کردند: به فضل الهی مردم این منطقه و جوانان سربلند آن، آینده درخشان تری را برای خود و برای کشور رقم خواهند زد.

رهبر انقلاب با اشاره به مشکلات استان خراسان شمالی و شهر شیروان و مناطق اطراف افزودند: مشکل بیکاری، موضوع مهمی است که باید با تلاش مسئولان حل شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جوانان فهیم و پرنشاط استان را به مقابله جدی با خطر اعتیاد فرا خواندند و افزودند: جوانان شجاع و با فرهنگ این منطقه، با اراده‌ای مصمم برای مبارزه با اعتیاد به کمک مسئولان بشتابند.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم شیروان و مناطق پیرامون که در ورزشگاه کارگران برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین کوثری امام جمعه شیروان، ضمن خیر مقدم اعلام کرد: مردم شیروان (دارالمصلین) همچون سی و سه سال اخیر، به تلاش‌های فداکارانه خود برای تحقق اهداف انقلاب کبیر اسلامی ادامه می‌دهند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: