مشاهده مطلب

      ۰۹ فروردین ۱۳۹۹      ۰             18472      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، سازمان بین المللی کار وابسته به سازمان ملل، تا هفته گذشته و بنابر فرضیه های متفاوتی درخصوص میزان اثرگذاری شیوع این بیماری بر اقتصاد جهان، برآورد کرده بود ممکن است حدود ۲۵ میلیون نفر در جهان شغل خود را از دست بدهند.

 

اما «سانگئون لی» (Sangheon Lee) مدیر اداره سیاست های استخدامی سازمان بین المللی کار به رویترز گفته است که میزان بیکاری ناشی از شیوع کرونا فراتر آن چیزی است که پیش از این تصور می رفت .

 

وی به رویترز گفت به دلیل شدت و گستردگی تبعات ناشی از ویروس کرونا، میزان بیکاری ناشی از معضل بسیار فراتر رقم ۲۵ میلیون نفر است که هفته پیش برآورد شده بود.

 

رویترز با اشاره به بیکار شدن ۲۲ میلیون نفر در جریان رکود اقتصادی سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ ، نوشت که تاثیر شیوع کرونا بر وضعیت اشتغال در جهان بیشتر از رکود اقتصادی گسترده این سال ها خواهد بود.

 

این میزان از بیکاری در مقایسه با سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ میلادی که جهان با رکورد اقتصادی مواجه شده بود و  شمار بیکاران در سطح جهان به ۲۲میلیون نفر رسید، بیشتر خواهد بود.

 

شبکه خبری سی ان ان نیز امروز درگزارشی از ۱۰ برابر شدن شمار بیکاران در آمریکا طی یک هفته اخیر خبر داد.

 

سی ان ان در گزارش خود عنوان کرد: درحالی که تا دوهفته گذشته تعداد افرادی که به موجب تاثیرات شیوع ویروس کرونا بیکار شده بودند، ۳۰۰هزار نفر اعلام شده بود به یکباره درهفته گذشته به ۳.۳ میلیون بیکار رسید، این یک جهش ۱۰ برابری است که به هیچ وجه خوب نیست و شمار و جهشی بی سابقه در مورد بیکاری در آمریکا به شمار می رود.

 

مجلس سنای آمریکا چهارشنبه شب گذشته  باوجود اختلاف عمیق  درنهایت با ۹۶ رای موافق طرح ۲ تریلیون دلاری با هدف کمک به کارگران بیکار و صنایعی را که به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، تصویب کرد و میلیاردها دلار برای خریداقلام مورد نیاز پزشکی اختصاص داد، این بسته بزرگ محرک اقتصادی که در تاریخ آمریکا بی سابقه است سپس برای تصویب به مجلس نمایندگان ارسال شد.

 

اکنون آمریکا با ۸۵ هزار و ۵۹۴ مبتلا به ویروس کرونا چین را پشت سرگذارد و در صدر کشورهای مبتلا به این ویروس قرار گرفت. شمار جان باختگان این ویروس نیز به یکهزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: