مشاهده مطلب

      ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲      ۰             2103      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز (شنبه) در دیدار هزاران نفر از کارگران و فعالان بخش تولید و جمعی از کارگران نمونه و بر‌تر، با اشاره به نیاز کشور برای خلق حماسه و حرکت جهشی بزرگ در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی، موضوع انتخابات را مهم و عرصه ظهور قدرت ملی دانستند و با توصیه مؤکد به کاندیداهای احتمالی برای ارزیابی درست از توانایی‌های خود و همچنین جایگاه اجرایی کشور تأکید کردند: کشور و ملت بزرگ و مقاوم ایران به رئیس جمهوری نیاز دارد که در عرصه جهانی و در مقابل استکبار، نترس و شجاع‌ و در عرصه داخلی نیز صاحب برنامه، حکمت، تدبیر، معتقد به اقتصاد مقاومتی، دارای تهذیب اخلاقی، به دور از حاشیه سازی و تشویش آفرینی و دارای شعارهای منطقی و منطبق با واقعیت باشد.

در این دیدار که به مناسبت هفته کارگر برگزار شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهمترین ویژگی طبقه کارگر را مایه گذاشتن از جسم و جان خود برای پیشرفت و آسایش کشور دانستند و افزودند: کارگران ستون فقرات یک جامعه هستند که در صورت نبود و یا ضعف آن‌ها، کشور فلج خواهد شد.

ایشان با تأکید بر لزوم توجه ویژه به مقوله کار و کارگر در عرصه فرهنگ سازی و همچنین در عرصه قانونگذاری و اجرایی خاطرنشان کردند: اگر قشر کارگر از امید و رفاه و امنیت شغلی برخوردار باشد، حرکت کشور در مسیر پیشرفت سریع‌تر و آسان‌تر خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نقش و جایگاه ویژه کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در مراحل مختلف انقلاب از جمله دوران دفاع مقدس افزودند: در ‌۳۴ سال گذشته تلاش‌های بسیاری شد تا طبقه کارگر را در مقابل انقلاب و نظام اسلامی قرار دهند اما کارگران مؤمن و انقلابی کشور با شجاعت در مقابل این دسیسه ایستادند و این موضوع مایه افتخار طبقه کارگر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نامگذاری سال گذشته به عنوان سال حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی خاطرنشان کردند: حمایت از تولید ملی، مخصوص یک سال نیست بلکه این موضوع باید ‌جدی و محوری دنبال شود.

ایشان فرهنگ سازی در میان مردم برای استفاده از کالاهای ساخت داخل را بسیار مهم خواندند و افزودند: باید این فرهنگ در میان مردم فراگیر شود که انتخاب یک کالا با نشان داخلی و یا با نشان خارجی می‌تواند یک کارگر ایرانی را برخوردار و یا محروم کند. رهبر انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران گفتند: درخواست من از همه ملت این است که به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی نیز برای تأمین نیازهای خود، به هیچ وجه نباید از تولیدات خارجی استفاده کنند، خاطرنشان کردند: البته تولیدکنندگان داخلی اعم از مدیران بنگاه‌ها، کارگران و سرمایه‌گذاران نیز باید تولیدات خود را ‌درست و کامل و با کیفیت خوب ارائه دهند.

ایشان با اشاره به دستور اسلام، مبنی بر استحکام کار در کنار احترام به کارگر، و تأمین امنیت شغلی او در کنار تأمین امنیت سرمایه افزودند: اسلام بر خلاف دیدگاه‌های اقتصاد لیبرال و اقتصاد سوسیالیستی، حد میانه را در پیش گرفته و نگاهی انسان مدار و عدالت مدار به کار، کارگر و سرمایه‌دار‌ دارد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این که امروز در عمل، ناکارآمدی و نادرست بودن اقتصاد سرمایه‌داری آشکار شده است، خاطرنشان کردند: واکنش‌هایی که امروز در اروپا و به نوعی دیگر در آمریکا دیده می‌شود، بزرگ‌ترین دلیل عملی بر نادرست بودن مسیر اقتصاد سرمایه داری است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: حوادث کنونی در اروپا و آمریکا، اول کار است و شرایط به مراتب بد‌تر هم خواهد شد، زیرا اقتصاد سرمایه داری در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

ایشان افزودند: مشکلات اقتصادی کنونی در غرب، بخشی از انحطاط تمدن غرب است که مشکلات اخلاقی و فرهنگی، بخش دیگری از آن را تشکیل می‌دهند.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی، تأکید کردند: حماسه به معنای حرکتی جهادگونه و پرشور است و این موضوع، باید مد نظر مردم و مسئولان قرار گیرد و بر همین اساس، شناخت ضعف‌ها و خلأ‌ها و برنامه‌ریزی درست برای تحقق حماسه ضروری است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: در همه برنامه ریزی‌ها باید زندگی ‌‌طبقه ضعیف مورد توجه قرار گیرد. ایشان لازمه پیشرفت کشور را حرکت جهش گونه و خلق حماسه دانستند و تأکید کردند: حماسه اقتصادی و سیاسی، همراه با یکدیگر هستند و هر کدام دیگری را حفظ و تقویت می‌کند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جهت‌گیری تلاش‌ها و توطئه‌های بدخواهان ملت ایران برای جلوگیری از تحقق حماسه اقتصادی و سیاسی افزودند: آنان تلاش دارند تا با فشارهای اقتصادی، میان مردم و نظام اسلامی فاصله ایجاد و مردم را ناامید کنند و در عین حال به دروغ و با وقاحت تمام هم می‌گویند ما با مردم ایران دشمن نیستیم!

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اگر جهش بزرگ اقتصادی مورد توجه جدی بخش‌های اجرایی و قانونگذاری کشور قرار گیرد، همه فشارهای اقتصادی خنثی خواهد شد.

ایشان تأکید کردند: ملت ایران و مسئولان، با عزم راسخ خود، دشمن را در عرصه اقتصادی ناامید خواهند کرد. رهبر انقلاب اسلامی حماسه سیاسی را نیز حضور آگاهانه مردم در صحنه سیاست و مدیریت کشور خواندند و افزودند: نمونه بارز حماسه سیاسی، انتخابات پیش روست که به توفیق الهی در وقت مقرر و با حضور شوق آفرین مردم برگزار خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، کاهش انگیزه مردم برای حضور در صحنه انتخابات را طراحی بدخواهان ملت بمنظور مقابله با حماسه سیاسی دانستند و خاطرنشان کردند: طراحان پشت پرده استکبار بعد از گذشت سالیان متمادی از معارضه و دشمنی، همچنان ملت ایران و روحیه ایمان و ایستادگی این ملت را نمی‌شناسند.

ایشان افزودند: در ‌این ۳۴ سال همواره تحسین بزرگ برای ملت ایران بوده است، زیرا اگر مسئولان از خود ایستادگی نشان دادند، به پشتوانه ایستادگی مردم بوده است و از این پس نیز اینگونه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، انتخابات را مهم و عرصه ظهور قدرت ملی دانستند و خاطرنشان کردند: ملتی که زنده و با نشاط و متکی به اراده الهی و مطمئن به پشتیبانی خداوند است، در همه عرصه‌ها از جمله عرصه انتخابات، پیروز میدان خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان چندی قبل خود، مبنی بر امکان حضور همه سلائق معتقد به انقلاب اسلامی‌ در میدان انتخابات، افزودند: کسانی که وارد این میدان می‌شوند، باید در ارزیابی توانایی خود و همچنین ارزیابی جایگاه مدیریت اجرایی کشور دچار اشتباه محاسبه نشوند.

ایشان تأکید کردند: افرادی که قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند، پس از ارزیابی درست وارد میدان شوند‌ و در پایان این، ملت است که تصمیم گیری خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی ساز و کار انتخابات در کشور را مستحکم خواندند و افزودند: همان گونه که امام (ره) بار‌ها تأکید می‌کردند، حضور شورای نگهبان در انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها بوسیله انسانهایی عادل، بی‌طرف و بصیر، حضور مبارکی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: پس از بررسی صلاحیت‌ها به وسیله شورای نگهبان، مردم با تحقیق در سوابق، شعار‌ها و سخنان افراد صالح معرفی شده، شخصی را به عنوان رئیس جمهور بر‌خواهند گزید و این موضوع، ساز و کار قانونی بسیار مناسب و مبارکی است.

ایشان در ادامه به بیان برخی ویژگی‌های مورد نیاز برای رئیس جمهور منتخب پرداختند و گفتند: رئیس جمهور باید فردی باشد که در درجه اول، ایمان و اعتقاد به خدا، مردم و قانون اساسی داشته باشد و در درجه دوم دارای روحیه مقاوم باشد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ملت ایران، به دنبال تحقق اهداف و کارهای بزرگی است و اهل تسلیم شدن نیز نیست و کسی نمی‌تواند با او با زبان زور حرف بزند؛ بنابراین، فردی هم که در رأس قوه مجریه قرار می‌گیرد، باید در مقابل فشار دشمنان، نترس و شجاع و مقاوم باشد و اهل از میدان به در رفتن نباشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، حکمت، تدبیر و داشتن برنامه را از دیگر ویژگی‌های مورد نیاز رئیس جمهور خواندند و افزودند: همان گونه که در سیاست خارجی نیازمند عزت، حکمت و مصلحت هستیم، در مسائل داخلی و اقتصادی نیز به نگاه همه جانبه، بلندمدت و هندسه درست نیاز داریم.

ایشان نگاه روزمره به مسائل اقتصادی، تغییر مکرر سیاست‌های اقتصادی، تکیه بر دیدگاه‌های غیرکار‌شناسی و همچنین اعتماد به شیوه‌های تزریقی و تحمیلی اقتصادی غرب و شرق را مضر دانستند و تأکید کردند: سیاست‌های اقتصادی باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی باشد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که ساخت درونی آن، مقاوم و مستحکم است و با تغییرات مختلف در دنیا، متلاطم نمی‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تهذیب اخلاقی و درگیر حواشی نشدن را از دیگر ویژگی‌های مورد نیاز در انتخاب رئیس جمهور، برشمردند و گفتند: من همواره در سال‌های گذشته از رؤسای جمهور و دولت‌های مختلف حمایت و در کنار آن، توصیه نیز کرده‌ام و توضیح هم خواسته‌ام.

ایشان افزودند: یک از توصیه‌ها و تأکید‌های همیشگی به رؤسای جمهور این بوده است که برای مردم هزینه و مشکل درست نکنند و از دغدغه آفرینی و ایجاد تشویش و نگرانی بین مردم پرهیز بپرهیزند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: کسانی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند نباید به مردم وعده‌های نادرست و در باغ سبز غیر منطقی نشان بدهند بلکه باید با سخنان منطقی و منطبق بر واقعیت و توکل بر خدا پیش بروند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: رئیس جمهوری که می‌خواهد در رأس دستگاه اجرایی این کشور و ملت بزرگ قرار گیرد و این راه پر افتخار را با کمک مردم طی کند، باید دارای چنین ویژگی‌هایی باشد.

ایشان یک نکته مهم را هم یادآور شدند و گفتند، آنچه ‌ما از تجربه سال‌های انقلاب به دست آورده‌ایم، این است که خداوند متعال با فضل و هدایت خود، این ملت را بر همه دشمنان پیروز خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان تأکید کردند: هر که با این ملت دارای انگیزه عمیق الهی درافتد قطعا برخواهد افتاد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: