مشاهده مطلب

      ۲۰ آبان ۱۳۹۱      ۰             811      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: خارج شدن یک قطار مسافربری که در مسیر زاهدان به تهران در حال حرکت بود چهار کشته و ۲۶ زخمی برجای گذاشت.
ˈمحمود مظفرˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این قطار مسافربری که از سیستان و بلوچستان عازم تهران بود در نزدیکی شهر یزد دچار حادثه خارج شدن از ریل شد که در نتیجه آن چند واگن این قطار از ریل خارج و منجر به کشته و زخمی شدن جمعی از مسافران آن شد.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: با کسب خبر از وقوع حادثه یاد شده بلافاصله ستاد بحران در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تشکیل شد و با برقراری ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر استان یزد و استان های همجوار دستورات لازم ستادی برای اعزام نیروهای امدادگر و نجاتگر واکنش سریع هلال احمر به محل وقوع سانحه داده شد.
وی اضافه کرد: با قید فوریت های امدادرسانی در مدیریت سوانح ۳۵ نیروی عملیاتی به همراه ۱۵ دستگاه آمبولانس و خوردوی نجات به محل وقوع سانحه خارج شدن قطار مسافربری اعزام شدند.
مظفر اظهار داشت: از زمان وقوع حادثه یادشده تاکنون نیروهای امدادی هلال احمر با استقرار در محل یاد شده به ارائه خدمات امدادی شامل اسکان و تغذیه اضطراری و حمایت های روانی مسافران و متاثرین از این حادثه مشغولند.
وی گفت: این قطار مسافربری راس ساعت ۵۰ / ۲۳دقیقه در محل ورودی ایستگاه نظرآباد یزد با خارج رشدن لوکوموتیو و دو واگن مسافری دچار سانحه شد که متاسفانه سه نفر از پرسنل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و یک نفر از هموطنانمان کشته و ۲۶نفر دیگر از سوی گروه های امداد رسان هلال احمر به بیمارستان های شهر یزد منتقل شدند .
وی افزود: این قطار مسافربر ی ۳۲۴ مسافر داشت که بجز مجروحین مابقی مسافرین به تهران اعزام شدند .
مظفر ادامه داد: هم اکنون مسیر جایگزین برای تردد قطارها مسیر اردکان – جندق – بافق پیش بینی شده و با هماهنگی راه آهن جمهوری اسلامی ایران تردد قطارها مطابق برنامه انجام می شود .
وی افزود: با اعزام کمیسیون عالی سوانح راه اهن به محل وقوع این سانحه علت وقوع در دست بررسی است .
 برچسب ها : ، ، ، ، ،

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: