مشاهده مطلب

      ۲۷ شهریور ۱۳۹۳      ۰             4860      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، هیات وزیران روز چهارشنبه با توجه به وضعیت منابع آب کشور و کاهش بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته و سال‌های قبل و کمبود شدید ذخایر آبی، از عموم مردم ایران و بویژه مردم شهر تهران خواست به طور جدی در مصرف آب صرفه جویی کنند.

هیأت وزیران در این جلسه که به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد، ابراز امیدواری کرد که با تدابیر دولت و همراهی صمیمانه مردم ایران اسلامی، مشکل شدید کمبود آب به نحو مناسبی برطرف شود.

در ابتدای این جلسه، هیات وزیران پس از ارائه گزارش وزارت نیرو در خصوص مقایسه میزان بارندگی در سال‌های اخیر و روند نزولی بارندگی‌ها و کاهش شدید ذخایر آبی، مجموعه‌ای از پیشنهادهای این وزارتخانه را برای ساماندهی بهینه مصرف آب در تهران و واکنش نسبت به مشترکان پرمصرف، مورد بررسی و تصویب قرار داد.

همچنین هیات وزیران با تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل اجرای خط انتقال آب از سد ماملو به تهران و تصفیه خانه سد ماملو موافقت کرد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه، گزارشی را از سامانه امور گمرکی در راستای سیاستهای دولت مبنی بر پنجره واحد تجارت فرامرزی، دولت الکترونیک و تسهیل واردات، صادرات و ترانزیت کالا از گمرکات کشور به هیات وزیران ارائه کرد.

از نتایج استقرار سامانه مذکور، کاهش زمان ترخیص کالا از متوسط ۲۶ روز به ۳ روز و صادرات از ۷ روز به یک روز می‌باشد که موجب صرفه جویی و کاهش هزینه به مبلغ ۲۸۰ هزار میلیارد ریال برای کارآفرینان و واردکنندگان و در ‌‌نهایت کاهش هزینه مصرف کنندگان می‌گردد.

رئیس جمهور با تشکر از وزارت امور اقتصادی و دارایی و گمرک جمهوری اسلامی ایران و با بیان اهمیت گمرک از جهت اقتصادی و تسهیل تجارت و ترانزیت کالا از کشور، بر ضرورت تبدیل کشور به یک کریدور بزرگ تاکید کرد و به روز بودن تشریفات و مقررات گمرکی و کیفیت و سرعت کنترل‌ها و بازرسی‌ها را از پیش نیازهای این ماموریت دانست.

روحانی بر لزوم به کارگیری افراد آموزش دیده، تجهیزات و تاسیسات مناسب که درشان جمهوری اسلامی ایران باشد، تاکید کرد.

رئیس جمهور، اعتماد مردم و کارآفرینان را سرمایه بزرگی برای گمرک دانست و با تاکید بر ضرورت تقویت این اعتماد، گفت: همکاری کلیه سازمان‌های مرتبط با زنجیره تجارت خارجی، گمرک و همسوسازی قوانین و مقررات با کنوانسیونهای بین المللی مورد تاکید است.

در ادامه وزارت ورزش و جوانان گزارشی از آماده سازی تیم‌های ملی برای شرکت در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی ارائه کرد.

رئیس جمهور با تشکر از وزارت ورزش و جوانان و کلیه دست اندرکاران ورزش کشور، ضمن آرزوی موفقیت برای کاروان اعزامی و بیان اینکه موفقیت ورزشکاران موجب نشاط اجتماعی می‌شود، برای افزایش این نشاط‌ها اظهار امیدواری کرد.

روحانی، کاروان اعزامی را به رعایت اخلاق و ادب اسلامی، مبارزه جوانمردانه و تلاش برای کسب رتبه بالا‌تر توصیه کرد و با توجه به علاقمندی و حساسیت مردم به ورزش و پیروزیهای قهرمانان، آمادگی دولت را برای حمایت همه جانبه از جامعه ورزش اعلام نمود.

با تصویب هیات دولت مبلغ ۳۹۵ میلیارد ریال اعتبار برای پیشگیری و مقابله با آثار زیان بار سطح آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور در اختیار سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور و استاندار گلستان قرار گرفت.

همچنین اصلاح اساسنامه شرکت سرمایه گذاری و توسعه سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی قشم و اصلاح اساسنامه شرکت صید صنعتی منطقه آزاد چابهار از تصویب دولت گذشت.

اصلاح اساسنامه صندوق ملی محیط زیست از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیات دولت بود که به منظور کمک به تقلیل آلاینده‌های زیست محیطی و جلوگیری از تخریب محیط زیست و به منظور حفاظت، احیاء و بهره برداری پایدار از محیط زیست، منابع طبیعی و تنوع صندوق ملی محیط زیست تاسیس می‌شود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: