مشاهده مطلب

      ۲۰ تیر ۱۳۹۴      ۰             5498      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
به گزارش سایت رسمی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان رسانه های خارجی حضور پر شور مردم را در تظاهرات روز جهانی قدس بازتاب دادند.
خبرگزاری شین هوا گزارش داد: صدها هزار ایرانی در سراسر این کشور روز جمعه به مناسبت روز قدس و در حمایت از فلسطینی ها و محکومیت اقدامات اشغالگرانه اسرائیل، راهپیمایی کردند.
شین‌هوا ادامه داد: شرکت کنندگان در این راهپیمایی ضمن سر دادن شعارهای ضد اسرائیلی و در دست داشتن پارچه نوشته، آنچه را که «جنایات جنگی» علیه فلسطینیان در غزه و سرزمین های اشغالی خواندند ، محکوم کردند.
شبکه تلویزیونی”ای پی تی ان،” که از شبکه های خبری مهم در جهان است، تصاویری از راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس را که در ایران در حال برگزاری است، پخش کرد.
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد مردم ایران امسال در راهپیمایی روز جهانی قدس بر همبستگی با ملت های فلسطین و یمن تاکید کردند.
“حازم کلاس” خبرنگار این شبکه  در تهران گفت:” هفتصد و هفتاد شهر ایران امروز شاهد برگزاری راهپیمایی به مناسبت روز جهانی قدس است.
بازتاب حضور مردم ایران در تظاهرات روز جهانی قدس در رسانه‌های خارجی
وی افزود: بسیاری از مقامات ایرانی از جمله حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور، و نیز بسیاری از مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی در این راهپیمایی حضور دارند.
وی اضافه کرد: راهپیمایان علاوه بر شعار مرگ بر اسرائیل همچنین شعارهایی در محکومیت حمله عربستان سعودی به یمن سردادند و همبستگی خود را با ملت یمن اعلام کردند.
خبرنگار این شبکه خاطر نشان کرد: امروز همچنین در راهپیمایی شعارهایی درباره مسئله هسته ای ایران هم مطرح شد. مردم ایران در این راهپیمایی از سخنان محمد جواد ظریف در یکی از نشست ها با مذاکره کنندگان غربی، که گفته بود ایران را تهدید نکنید، استقبال کردند.
بازتاب حضور مردم ایران در تظاهرات روز جهانی قدس در رسانه‌های خارجی
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی نوشت: دهها هزار ایرانی در آخرین جمعه ماه رمضان که روز جهانی قدس نام‌گذاری شده است، در حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی کردند.
فرانس پرس افزود: ایرانی‌ها امسال در این راهپیمایی تهاجم نظامی عربستان سعودی به یمن را نیز محکوم کردند.
شبکه تلویزیونی العالم نیز، همزمان با مصاحبه با شخصیتهای مختلف اسلامی و فلسطینی به مناسبت روز جهانی قدس، تصاویری از حضور میلیونی مردم ایران در شهرهای مختلف را پخش کرد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: