مشاهده مطلب

      ۲۶ فروردین ۱۳۹۶      ۰             13317      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
مسکو:

ایران، روسیه و سوریه برای هماهنگی اقدام ها علیه تروریسم توافق کردند

مسکو - ایرنا - محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و ولیدالمعلم وزیران امور خارجه ایران، روسیه و سوریه در نشست سه جانبه برای هماهنگی اقدام های سه کشور علیه تروریسم ضدسوری توافق کردند.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این خبر، نوشت: وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه روز جمعه در یک نشست سه جانبه در مسکو اوضاع نظامی-سیاسی این کشور و پیرامون آن را پس از حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات بررسی کردند.
در بیانیه آمده است: وزیران خارجه سه کشور تحقیقات دقیق و کامل در باره واقعه شیمیایی در خان شیخون سوریه را خواستار شدند و حمله موشکی هشت روز پیش آمریکا به پایگاه الشعیرات را نیز به عنوان نقض آشکار قوانین بین المللی که بدون هر گونه ارائه شواهد و تصمیم شورای امنیت سازمان ملل انجام شد، محکوم کردند.
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: در این نشست همچنین از افزایش فعالیت گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره همزمان با اقدام نظامی و تحریک آمیز آمریکا ابراز نگرانی شد.
در بیانیه افزوده شده است: وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه خواستار برداشتن گام ها برای افزایش هماهنگی های سه جانبه به منظور نابودی تروریسم بین المللی در خاک سوریه، کمک به برقراری صلح و آرامش در این کشور و جلوگیری از تحقق سناریوی عراق یا لیبی برای نابودی دولت سوریه توسط نیروهای خارجی شدند.
بیانیه اعلام کرده است: لاوروف و ظریف وزیران خارجه روسیه و ایران نیز بر حمایت اصولی کشورهای خود از حق حاکمیت، یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.
شرکت کنندگان در نشست سه جانبه مسکو همچنین بر حل و فصل مسائل سوریه از راههای سیاسی – دیپلماتیک و از طریق مذاکرات ملی فراگیر با شرکت نمایندگان معارضان مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت تاکید کردند.
در پایان بیانیه تاکید شده است: وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه خواستار تداوم مذاکرات سازنده سوری در آستانه پایتخت قزاقستان و رایزنی های بین سوری در ژنو زیر سازمان ملل شدند.
به گزارش ایرنا، وزیران خارجه سه کشور افزون بر نشست مشترک، در دیدارهای دوجانبه نیز اوضاع منطقه و همگرایی های ضدتروریستی را بررسی کردند.

منبع : پایگاه خبری خبرگزاری ایرنا

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: