مشاهده مطلب

      ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲      ۰             2233      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post
مدیرعامل پرسپولیس گفت: امیدواریم که روز دوشنبه و در بررسی‌های نهایی که در جلسه هیئت مدیره انجام خواهد شد بتوانیم سرمربی پرسپولیس را از میان سه گزینه نهایی (مایلی‌کهن، دایی و ابراهیم‌زاده) انتخاب کنیم.
به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در اطلاعیه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که در اختیار روابط عمومی باشگاه قرار گرفته، آمده است: «پس از فینال جام حذفی و استعفای یحیی گل‌محمدی نشست‌هایی با اعضای کمیته فنی و هیئت مدیره باشگاه برگزار شد که در پی این جلسات چهار گزینه برای سرمربیگری پرسپولیس انتخاب شد. سه گزینه ایرانی و یک مربی خارجی. نشست‌هایی نیز با گزینه‌های سرمربیگری پرسپولیس برگزار شد و مذاکراتی با لطف این بزرگان انجام شد. پس از این مذاکرات آنچه که بسیار مهم، آموزنده و ستودنی بود واکنش و نوع رفتار آنها بود. آقای محمد مایلی‌کهن کاندیداتوری خود برای پرسپولیس را افتخاری دانسته و متواضعانه اعلام کرد ضمن شکر خداوند متعال در صورت انتخاب به عنوان سرمربی برای موفقیت تیم محبوب خود تلاش خواهد کرد و اگر انتخاب نشود نیز برای سربلندی پرسپولیس و هواداران دعا خواهد کرد.
سکوت آقای درخشان نیز حکایت از احترام ایشان به باشگاه و تلاش وی برای به وجود آمدن فضایی به دور از تنش و حاشیه‌هایی در روند انتخاب سرمربی پرسپولیس داشت. آقای افشین پیروانی نیز که در کمیته فنی به عنوان گزینه سرمربیگری مطرح شده بود رفتاری کاملا حرفه‌ای داشته و با این رفتار، تعصب خود به پرسپولیس را در عمل‌ نشان داد. منصور ابراهیم‌زاده نیز به واسطه کارنامه درخشانی که در شش سال اخیر از خود بر جای گذاشته‌ با توجه به نظر و دیدگاه مثبت هواداران پرسپولیس در لیست کاندیداها قرار گرفت و به واسطه سفر زیارتی‌‌اش به کربلای معلی مذاکراتی تلفنی با ایشان انجام شد. در نهایت و پس از نشست مشترک کمیته فنی و هیئت مدیره اعلام شد که سرمربی پرسپولیس از بین محمد مایلی‌کهن و منصور ابراهیم‌زاده معرفی خواهد شد.
در این میان همانطور که عصر دیروز اعلام کردیم گزینه سومی هم وجود داشت که آقای دایی بود و مذاکرات با ایشان در پی هماهنگی اولیه با مدیریت باشگاه راه‌آهن همزمان با دو گزینه نهایی دیگر پیگیری می‌شد اما از آنجا که دایی با باشگاه راه‌آهن قرارداد داشت، نمی‌توانستیم اخلاقا و قانونا نام ایشان را مدام اعلام و تکرار کنیم چراکه ایجاد ابهام نسبت به حضور یا عدم حضور ایشان در پرسپولیس مشکلات باشگاه راه‌آهن برای فصل نقل و انتقالات را بیشتر می‌کرد. به همین دلیل و در پی هماهنگی‌ با باشگاه راه‌آهن نام ایشان کمی دیرتر اعلام شد تا هماهنگی‌های کامل‌تری با آقای دایی و مسئولان محترم باشگاه راه‌آهن صورت گرفته باشد. در مجموع باید بگویم همه این عزیزان از مفاخر و شخصیت‌های بزرگ و مطرح فوتبال ایران هستند که احتمال حضورشان در پرسپولیس با رضایت‌مندی و شعف هواداران پرسپولیس همراه بوده است.
ما افتخار می‌کنیم آقای ابراهیم‌زاده که در سال‌های اخیر کارنامه درخشانی داشته و دارای رنکینگ بین‌المللی نیز است به تماس تلفنی ما لبیک گفته و شاید هم راضی نبودند که قبل از توافق نهایی و انتخاب قطعی، نام‌شان به شکلی گسترده در رسانه‌ها مطرح شود چراکه قرار بود امروز با آقای ابراهیم‌زاده و در بازگشت ایشان از سفر کربلا دیدار و جلسه‌ای داشته باشیم.
آقای دایی نیز با باشگاه راه‌آهن قرارداد بسته بود و آقای مایلی‌کهن نیز همچون سایر گزینه‌ها پیشنهاداتی از سوی سایر تیم‌ها داشت و چه بسا طول کشیدن روند انتخاب سرمربی پرسپولیس لطماتی را به روند مذاکرات آنها با سایر تیم‌ها زده باشد.
به همین واسطه از همه این عزیزان پوزش طلبیده و امیدواریم به نوعی مشکلات ما را درک کرده و یا اگر قصوری در این باره داشته‌ایم ما را به بزرگواری خودشان ببخشند. ما نشستی هم با بیش از ۲۰ پیشکسوت عزیز باشگاه پرسپولیس داشتیم و نظرات آنها را هم جویا شدیم که در مجموع دیدگاه‌ها و نظراتشان تاکید بر انتخاب یک مربی پرسپولیسی بود. با این وجود با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه روز شنبه با کمیته فنی و هیئت مدیره نام ایشان در جلسه روز دوشنبه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در کنار محمد مایلی‌کهن و علی دایی به عنوان گزینه‌های نهایی سرمربیگری بررسی خواهد شد اما ما در نهایت باید یکی از این سه بزرگوار را به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب کنیم و قطعا پس از انتخاب سرمربی جدید وظیفه خود می‌دانیم که به رسم ادب و به واسطه لطفی که این عزیزان به باشگاه پرسپولیس داشته‌اند از دو گزینه دیگر رسما و کتبا تقدیر و تشکر کرده و مراتب سپاس خود را از آنها اعلام کنیم.
در این میان واقعا خود را شرمنده این عزیزان می‌دانیم که به دلیل اهمیت انتخاب سرمربی جدید پرطرفدارترین تیم فوتبال آسیا نام این مربیان ارزشمند تا این حد و به این شکل رسانه‌ای شد. شاید به نوعی این موضوع به واسطه اهمیت و حساسیت انتخاب سرمربی پرسپولیس از کنترل ما خارج بود. وظیفه خود می‌دانیم بار دیگر از گزینه‌های سرمربیگری پرسپولیس به دلیل اینکه دو هفته‌ای درگیر مذاکره با ما بودند و لطماتی به سایر پیشنهادهای دریافتی‌شان وارد شد، عذرخواهی کنیم.
نکته دیگر اینکه باید بگویم که برداشت شخصی بنده از مذاکراتی که پیش از این شخصا با مسئولان وزارت ورزش داشتم این بود که آنها تاکید بر گزینش یک مربی ایرانی داشته و ترجیح می‌دادند که رویکرد باشگاه پرسپولیس انتخاب یک مربی از جمع پیشکسوتان باشد اما انصافا باید بگویم که آنها تا این لحظه در گفت‌وگو با مدیرعامل روی نام هیچ فردی تاکید نداشته و صرفا تاکید به انتخاب مربی ایرانی و اولویت دادن به مربیان پرسپولیسی داشتند. اکنون نیز اطمینان داریم که مسئولان محترم وزارت ورزش به انتخاب نهایی هیئت مدیره منصوب به خود صحه گذاشته و حمایت‌های لازم را نیز انجام خواهند داد. حال امیدواریم که روز دوشنبه و در بررسی‌های نهایی که در جلسه هیئت مدیره انجام خواهد شد بتوانیم سرمربی پرسپولیس را از میان سه گزینه نهایی (مایلی‌کهن، دایی و ابراهیم‌زاده) انتخاب کرده و به نوعی نیز از دو گزینه دیگر تشکر و قدردانی کرده و طوری عمل کنیم که آنها را به واسطه برخی مسائل از خود دلخور و ناراحت نکرده باشیم. به امید سربلندی پرسپولیس و هوادارانش.
محمد رویانیان

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: