مشاهده مطلب

      ۰۲ بهمن ۱۳۹۲      ۰             3976      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز پیش از ترک تهران به مقصد سوئیس برای شرکت در اجلاس داووس در جمع خبرنگاران درباره اهداف سفرش اظهار داشت: مجمع جهانی اقتصاد در داووس از موثرترین گردهمایی‌های جهان است که سیاستمداران صاحب نظران، اساتید دانشگاه، مدیران بنگاه‌های اقتصادی و مسئولان کشورهای مختلف جهان در آن حضور دارند. در دنیای امروز نیاز است جمع سیاست نظری و عملی بین بخش تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری پیوندی باشد؛‌ صاحب‌نظران، ایده‌پردازان و مدیران اجرایی در آنجا حضور دارند و در واقع جایی برای همفکری است.

وی ادامه داد: شاید از جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس در سطح رئیس‌جمهور دعوت شد تا دنیا چهره جدید ایران را بعد از انتخابات ببیند و نظرات مسئولان کشور را نسبت به اقتصاد ایران با جهان و چشم‌انداز آینده اقتصاد ایران بیشتر مورد توجه قرار دهد.

رئیس‌ جمهور تصریح کرد: بی‌تردید حضور در این اجلاس هم برای مسائل اقتصادی و هم تبیین نظرات سیاسی و اقتصادی و بین‌المللی بسیار مؤثر خواهد بود.

روحانی تاکید کرد: یک سخنرانی در اجلاس عمومی و یک سخنرانی در بنگاه‌های اقتصادی جهانی و شرکت‌هایی که در زمینه نفت و گاز فعال هستند خواهیم داشت، البته جلسات دیگری نیز با صاحبان رسانه‌ها و مصاحبه‌ها و دیدارهایی نیز با شخصیت‌های سیاسی خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤالی درباره برگزاری اجلاس ژنو ۲ و همزمانی آن با اجلاس داووس خاطرنشان کرد: اجلاس ژنو ۲ در سوئیس برگزار می‌شود اما کاملا با اجلاس داووس متفاوت است، اجلاس ژنو ۲ سیاسی است و با اجلاس داووس فرق دارد.

وی ادامه داد: خواست جمهوری اسلامی ایران استقرار صلح و ثبات در منطقه و مبارزه با تروریست‌هاست و اینکه به حل مشکل مردم سوریه و پایان جنگ داخلی در آن کشور کمک کند، اگر این هدف در حقیقت در اجلاس ژنو۲ حاصل آید می‌تواند اجلاس موثری باشد اما از مجموع علائم امید چندانی ندارم.که این اجلاس بتواند در مبارزه با تروریسم موفق باشد، چراکه برخی از حامیان تروریسم در آن حضور دارند، کشورهایی در آنجا هستند که بی‌ثباتی را به وجود آورده‌اند. اما اگر این اجلاس به مردم منطقه و سوریه و آزادی آنها و صلح و ثبات کمک کند ما خوشحال می‌شویم.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: