مشاهده مطلب

      ۲۷ اسفند ۱۳۹۱      ۰             1844      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آخرین جلسه علنی پارلمان در سال ۹۱، لایحه بودجه سه دوازدهم اعاده شده از شورای نگهبان را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

در گزارش کمیسیون برنامه و بودجه، پیشنهاد شده بود که به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان یک بند به بند الف ماده واحده لایحه بودجه سه دوازدهم الحاق شود که در جریان بررسی این پیشنهاد کمیسیون، محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس یک پیشنهاد جایگزین به جای پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد که مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.

بر این اساس، مقرر شد مبالغ زیر از محل تنخواه مذکور برای وزارت کشور، شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی به منظور انجام وظایف مربوط به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اختصاص یافته و صد در صد تخصیص یافته تلقی شده و پرداخت شود.

۱- مبلغ ۹۰ میلیارد تومان بابت هزینه‌های اجرایی انتخابات توسط وزارت کشور

۲- مبلغ ۵۵ میلیارد تومان بابت هزینه‌های نظارت بر انتخابات توسط شورای نگهبان.

۳- مبلغ ۲۵ میلیارد تومان بابت هزینه‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط مجلس شورای اسلامی.

طبق تبصره این بند الحاقی نیز مقرر شد در صورت اتمام انتخابات ریاست جمهوری در مرحله اول، از سقف‌های مذکور مبلغ ۳۵ میلیارد تومان از وزارت کشور و ۲۰ میلیارد تومان از شورای نگهبان کسر می‌شود.

خانه ملتی‌ها با ۱۲۳ رای موافق، ۵۵ رای مخالف و ۱۷ رای ممتنع از ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه، این بند الحاقی را به تصویب رساندند.

همچنین مجلسی‌ها با الحاق یک تبصره به ذیل ماده واحده بودجه سه دوازدهم برای تامین نظر شورای نگهبان نیز موافقت کردند.

به موجب مصوبه مجلس، دولت موظف شد با تصویب قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، از تاریخ اول فروردین ماه ۱۳۹۲ بر اساس قانون مزبور اعمال حساب نمایند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: