مشاهده مطلب

      ۲۹ اسفند ۱۳۹۱      ۰             1861      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

«محمود احمدی نژاد» امروز -دوشنبه- در نشست استانداران سراسر کشور افزود: بخشی از مناسباتی که با گروه بندی، دسته بندی و قدرت طلبی در کشور شکل گرفت به پایان راه رسیده است و به فضل الهی از ساحت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پاک خواهد شد.

وی تاکید کرد: در مسیر رسیدن به کمال و تعالی بن بست و نقطه توقف وجود ندارد.

رییس جمهوری یادآور شد: کسانی که با محاسبات مادی به دنبال منافع دنیایی خود هستند باید توجه داشته باشند که همه خزانه‌های الهی در اختیار خداوند متعال است و خدا وعده داده به کسانی که تقوا پیشه می کنند، قدرت شناخت و تشخیص راه عطا خواهد کرد و این بالاترین نعمت و لطف الهی است.

احمدی نژاد تصریح کرد: همه باید مراقب باشند و قدر فرصت خدمتگزاری را بدانند چرا که معلوم نیست فرصت ها تکرار شود، بیشترین زیان و خسارت از آن کسی است که فرصت های امروز را به امید فرصت های محتمل فردا از دست بدهد.

** هیچ کس حق ندارد، حق انتخاب را از ملت بگیرد

احمدی‌نژاد همچنین انتخابات را حق ملت دانست و گفت: ملت انتخاب خود را انجام خواهد داد و هیچ کس، حتی سیاست بازانی که قصد دارند به هر قیمتی رقبای خود را حذف کنند، حق ندارند این حق را از ملت بگیرند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، وی تاکید کرد: همه باید توجه داشته باشند که کسی حق ندارد علیه هیچ یک از آحاد ملت، توهین، افترا و تهمت بزند و این کار خلاف شرع، قانون و نقطه مقابل حرکت انقلاب و خیانت به ملت است و ملت هرگز چنین اجازه ای را به کسی نخواهد داد، چون انتخابات متعلق به ملت است.

** انتخاباتی پرشکوه همه معادلات را حتی در جهان تغییر خواهد داد

رییس جمهوری تصریح کرد: اراده مردم تعیین کننده است و بدون تردید انتخابات پرشکوه و روی کار آمدن رییس جمهوری با رای بالا، همه معادلات را حتی در سطح جهان تغییر خواهد داد.

احمدی‌نژاد افزود: امروز چشم جهانیان به ایران است که چگونه از این راه عبور خواهد کرد.

وی تصریح کرد: دولت به دنبال ایجاد فضای سالم برای برگزاری انتخابات باشکوه در کشور است و بدون تردید هر کس غیر از این فکر کند، ضرر کرده و دنیا و آخرت خود را از دست می دهد.

رییس جمهوری یادآور شد: هیچ مسوول اجرایی در بدنه دولت حق ندارد علیه فردی مطلبی بیان کند و در عرصه انتخابات دولت صرفا امانتدار مردم بوده و به دنبال رعایت احترام کامل و رعایت قانون برای همه است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: اتفاقات درخشانی به نفع اهداف متعالی در راه است و یقین داریم که اراده الهی جاری خواهد شد؛ امروز همه به دنبال عدالت، توحید، عشق و حکومت جهانی و عزت هستند و این عین پیروزی است.

**کار برای خدا پیروزی و غیر آن شکست و خسران دنیوی و اخروی است

رییس قوه مجریه همچنین با قدردانی از تلاش های استانداران در طول سال جاری بر ضرورت و اهمیت کار برای خدا و خدمت به مردم تاکید کرد.

احمدی نژاد اظهارداشت: کار برای خداوند نقطه افتراق موحدان با غیرموحدان است، کار برای خداوند ماندگار، ارزشمند و کمال آفرین است.

وی خاطرنشان کرد: کار برای غیر خدا فاقد ارزش، کسالت آور و مشمئز کننده است و در مقابل اگر کارها برای خدا باشد، رشد دهنده است و خستگی در آن معنایی ندارد.

رییس جمهوری یادآور شد: اگر کار برای خدا انجام شود توان و انرژی ای که خدا به انسان داده در مسیر سنت های الهی قرار می گیرد و رشد یابنده و تعالی بخش می شود.

احمدی نژاد با بیان این که عده ای سال ۹۱ را سال سختی توصیف می کنند، گفت: سال ۹۱ فشار زیادی به ملت وارد شد و دشمنان و بدخواهان داخلی و خارجی در تفاهمی شاید نانوشته‌، بسیج شدند‌ که ملت ایران را از پای درآورند و جالب این که با ادعا و شعار دفاع از حقوق ملت فشار وارد می‌کنند اما هدف هر دو آنها ضربه زدن به مردم است.

وی با تاکید بر این که اگر کار برای خدا باشد سختی در آن معنا ندارد، تصریح کرد: انسان باید بین خود و خداوند مطمئن باشد که برای خدا کار می‌کند و در این راستا، مسوولیت ها پیش از هرموردی، فرصتی برای شناخت حقیقت انسان و کمال فرد مسوول است و مسوولیت غنیمت و طعمه ای برای دنیا نیست.

رییس دولت دهم یادآور شد: انسان برای زندگی جاوید خلق شده است لذا همه مسوولان باید لحظه به لحظه از خود حساب کشی کنند که چقدر در دوره مسوولیت شان در مسیر کمال بالا رفته و یا خدای ناخواسته سقوط کرده اند.

**موجب تاسف است که عده ای در راه باطل مسابقه سقوط به راه انداخته اند

احمدی نژاد همچنین گفت: خسارتی بالاتر از این وجود ندارد که یک مسوول در انجام وظایف و حرکت در مسیر کمال سقوط کند یا حتی در جا بزند، چرا که این خسران غیرقابل جبران است.

وی یادآور شد: حضرت زینب (س) در فضای روحی و روانی سنگینی که در آن مقطع زمانی حاکم بود و پس از حادثه کربلا که حتی شنیدن ابعاد آن برای ما غیرقابل تحمل است در توصیف این حادثه می گوید که غیر از زیبایی چیزی ندیده اند، علت این حرف این است که ایشان یک هدف متعالی آرمانی دارد که نخست آنچه انجام می دهد، انجام وظیفه است و همچنین همه این حوادث را در جهت رسیدن به مقصود می بیند.

وی با بیان این که اتفاقات بزرگی در عالم هستی رخ داده است، اظهارداشت: عدالت، کرامت و احترام برقرار خواهد شد و این همه مستلزم آن است که نفاق و انحراف زدوده شده و راه حق در برابر بشریت گشوده شود.

رییس جمهوری ادامه داد: اینکه عده ای در راه باطل مسابقه سقوط به راه انداخته اند، ناراحت کننده است.

احمدی نژاد افزود: امروز در مسیر رسیدن به قله نورانی قرار داریم، انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب آرمانی، الهی و مکتبی است و برای جابجایی در قدرت اتفاق نیفتاده است، انقلاب اسلامی ایجاد شد که زودتر به یک حکومت جهانی برسیم و برای این کار باید شاخص های حکومت جهانی از جمله ایمان، پاکی،عدالت طلبی، صلح خواهی، مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم را تقویت کنیم.

** مناسبات شکل گرفته بر اساس قدرت طلبی در کشور به پایان راه رسیده است

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر به حوادثی که در جهان در حال وقوع است، نگاه عمیقی داشته باشیم، همه این حوادث در جهت زدودن موانع از مسیر رسیدن انسان به هدفی متعالی و زیبا است و از یک جهت همه این حوادث جز زیبایی چیزی نیست.

** راه و آرمان نورانی انقلاب اسلامی با قدرت بیشتر ادامه خواهد داشت

احمدی‌نژاد همچنین تصریح کرد: بدون تردید راه و آرمان نورانی انقلاب اسلامی با قدرت و قوت بیشتر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: خداوند متعال مسیری برای کمال و سعادت انسان و برقراری حکومت جهانی ترسیم کرده است و کسانی که با محاسبات مادی اهداف و منافع شخصی و گروهی را دنبال می کنند بسیار کوچک تر از آن هستند که بتوانند در مسیر الهی مانع تراشی کنند چرا که قلب ها و اندیشه های توده های مردم در دست خدا است و ما به این موضوع ایمان داریم و از این منظر هر چه اتفاق می افتد زیبا و خوشایند است.

**طرح های دولت برای آبادانی کشور به خوبی در حال اجرا است

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: طرح های دولت برای عمران و آبادانی کشور و رفاه مردم در بخش های مختلف به خوبی در حال اجرا است، توجه به مسکن مهر و تلاش برای ایجاد تعادل و کاهش هزینه ها در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.

احمدی نژاد همچنین با تاکید بر لزوم توجه به طرح های توسعه کشاورزی گفت: انتظار این است که همه استانداران توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند چرا که این یک اقدام مبنایی و اصولی بوده و منابعی که به آن اختصاص یافته است باید به توسعه کشاورزی و افزایش تولیدات پایه ای کشور بینجامد.

** طرح جدید دولت، بخش معدن را آماده یک جهش بزرگ کرده است

وی خاطرنشان کرد: در بخش معدن اقدامات بسیار عالمانه و دقیقی انجام شده است و از کارهای بسیار بزرگی که در این دولت اتفاق افتاده برداشتن سرپوش از معادن کشور است.

رییس جمهوری گفت: طرح جدید دولت در خصوص معادن، مقدمات را برای احیای منافع ملی و تامین حقوق دولت از محل برداشت اشخاص از معادن کشور آماده می کند و امروز بخش معدن آماده یک جهش بزرگ است.

احمدی‌نژاد خطاب به استانداران اظهارداشت: باید در بخش معدن مراقبت و پیگیری بیشتری انجام دهید چرا که معادن کشور جزو منافع ملی است و همچنین بر اساس تصمیمی که درباره معادن گرفته شده، قرار است هر چقدر از حقوق دولت در استخراج منابع معدنی را استیفا کنید، به عنوان منابع مالی برای کارهای عمرانی در اختیار استان‌ها قرار گیرد.

وی یادآور شد: با برنامه ریزی مناسب می توانید بخش وسیعی از معادن را به مردم واگذار کنید و منابع مردم را به سمت معدن هدایت کند.

رییس دولت دهم در ادامه با تقدیر از تلاش استانداران برای تامین کالاهای اساسی مردم آنان را به تلاش بیشتر برای کنترل بازار و نظارت دقیق تر فراخواند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: