مشاهده مطلب

      ۲۳ مهر ۱۳۹۱      ۰             484      اخبار ایران و جهان   Print This Post Print This Post

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در دیدار با خانواده‌های شهیدان، جانبازان و ایثارگران استان خراسان شمالی، پدیده شگفت‌آور رویش‌های جدید و بی‌شمار انقلاب اسلامی در نسل جوان را نتیجه برکت خون شهیدان دانستند و تأکید کردند: با وجود برخی ریزش‌ها از میان قافله انقلاب، رویش‌های فراوان انگیزه‌های جدید و عزم‌های راسخ و آگاه، ملت ایران را اکنون به خط‌شکن شجاعت و ایستادگی در مقابل فزون خواهی سلطه‌گران تبدیل کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه روی برگرداندن عده‌ای از انقلاب اسلامی به معنای از حرکت ایستادن قافله انقلاب نیست، افزودند: برخی افراد به دلایلی چون احساس خستگی یا تردید در گذشته خود و یا فریفته شدن به لبخند دشمن، از مسیر انقلاب خارج شدند؛ اما در مقابل، به برکت خون شهیدان، رویش‌های جدید و فراوانی در نسل جوان پدید آمده که سراسر کشور را لبریز از روحیه ایستادگی، ثبات و عزت کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اگر در دوره‌ای رزمندگان اسلام در منطقه عملیاتی خط شکنی می‌کردند، امروز نسل جوانی که امام، شهدا و دفاع مقدس را ندیده، در ایستادگی در مقابل زیاده خواهی قدرت‌ها، خط شکن است.

ایشان صاحبان اندیشه را به تأمل در پدیده شگفت‌آور بی‌شمار رویش‌های انقلاب در مقابل ریزش‌های آن دعوت کردند و افزودند: آگاهی و عزم راسخ نسل جوان کنونی اگر بیشتر از جوانان دوران دفاع مقدس نباشد، کمتر نیست.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: جامعه، امروز آکنده از جوان‌های شجاع، آگاه، آشنا به حقایق زمان و مسلط به مسائل گوناگون سیاسی است که رویش‌های جدید انقلاب هستند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به قضاوت‌های نادرست برخی افراد در مورد نسل جوان و نگرانی‌هایی که آنان در برخی مواقع اظهار می‌دارند، افزودند: بر خلاف این قضاوت‌های نادرست، جوانان کشور، با ایمان و علاقه‌مند به راه شهدا و انقلاب هستند.

ایشان در پایان با تجلیل از خانواده‌های شهیدان و ایثارگران و همچنین صبر و بردباری همسران جانبازان خاطرنشان کردند: همه ملت ایران باید سپاسگزار خانواده‌های شهدا باشند و فرزندان شهیدان نیز باید میراث گرانبهای پدران خود را با افتخار به نسل‌های بعد بسپارند.

در آغاز این دیدار، آقایان داراب بدخشان پدر شهید و شاعر برجسته استان، و حسین سقایی جانباز قطع نخاعی و خانم صدیقه بهاری، فرزند سردار شهید خلیل الله بهاری به خواندن شعر، بیان دکلمه و ذکر خاطرات دفاع مقدس پرداختند.

همچنین آقای زریبافان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نمایندگی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان خراسان شمالی به رهبر معظم انقلاب خیر مقدم گفت.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: