مشاهده مطلب

      ۰۶ آبان ۱۳۹۱      ۰             648      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران گفت:‌ با اشتغال دو ميليون و ۵۰۰ هزار نفر در ۲۸ هزار واحد توليدي صنايع كوچك ۹۳ درصد اشتغال كشور در اين واحدها محقق شده است.
به گزارش معدن نيوز، اولين همايش سراسري كالاي ايراني ظهر پنجشنبه با حضور فخرالله مولايي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، احمد عجم استاندار قزوين،‌ روح الله عباسپور سخنگوي كميسيون صنعت مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام صادقي دادستان عمومي و انقلاب استان، عبدالقهار ناصحي مديرعامل شركت شهرك هاي نصعتي استان، حسن جمشيدي ها رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مديران دستگاههاي اجرايي و جمعي از صنعتگران و توليدكنندگان در سالن آمفي تئاتر دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) قزوين برگزار شد.
فخرالله مولايي در اين همايش گفت: جايگاه صنايع كوچك در ايجاد اشتغال بسيار مهم و تاثير گذار است و توانسته سهم زيادي را در اين بخش بر عهده گيرد.
فعاليت ۷۴ هزار واحد كوچك صنعتي/ تامين ۹۳ درصد اشتغال كشور
وي افزود:‌ در حال حاضر ۸۵ هزار واحد صنعتي در كشور فعاليت مي كنند كه ۷۴ هزار واحد آن در زمره صنايع كوچك بشمار مي رود.
مولايي تصريح كرد: ۹۳ درصد از اشتغال كشور در صنايع كوچك و تنها سه درصد در بخش صنايع بزرگ تامين شده است كه اهميت اين كار بزرگ را نشان مي دهد.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت بيان كرد: دو ميليون و ۵۰۰ هزار نفر در صنايع كوچك و ۶۰۰ هزار نفر در صنايع بزرگ مشغول به كار هستندد كه مجموعا سه ميليون نفر در بخش صنعت فعاليت مي كنند.
۹۰۴ شهرك صنعتي فعال در كشور
مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران يادآورشد: در سراسر كشور ۹۰۴ شهرك و ناحيه صنعتي تاسيس شده است كه ۲۸ هزار واحد صنعتي در آنها فعاليت مي كنند و اين واحدها از شهرستانهاي كوچك تا كلان شهرها پراكنده شده و به آباداني و درآمدزايي افراد كمك كرده است.
اين مسئول تصريح كرد: با بهره گيري از ظرفيت هاي موجود در شهرك هاي صنعتي مي توانيم با تدبير و تحقق يك انقلاب صنعتي به توسعه پرشتاب كشور كمك كنيم.
وي گفت: در سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني بايد اقتصاد مقاومتي، مصرف كالاي ايراني در اولويت برنامه ريزي مسئولان قرار گيرد و با حمايت همه جانبه از توليدات داخلي زمينه تحقق رهنمودهاي مقام معظم رهبري فراهم شود.
مصرف كالاي ايراني، تقويت هويت ملي
مولايي اظهارداشت: بايد با انطباق فكري، هم انديشي، نوآوري، تمام انرژي خود را در حمايت از توليدات داخلي بكار گيريم و با انقلابي اساسي در صنعت وتوليد غرور ملي را تقويت كنيم.
وي افزود: حمايت از كالاي ايراني و توليدات داخلي احترام به هويت ايراني و تقويت غرور ملي است و موجب استقلال كشور مي شود.
اين مسئول افزود: اگر سرمايه گذار را يك ثروت ملي بدانيم با حمايت جدي از آن مي توانيم ضمن حفظ جايگاه ارزشمند كارآفرينان به ايجاد اشتغال پايدار كمك كنيم.
وي از توليدكنندگان ايراني به عنوان مجاهدان اقتصادي ياد كرد و گفت: با حفظ جايگاه توليدكنندگان داخلي قادريم انگيزه لازم را براي صادرات كالا به اقصي نقاط جهان در واحدهاي توليدي ايجاد كنيم و فرهنگ ايراني را در دنيا ترويج دهيم.
مولايي بيان كرد: در شرايطي كه دشمنان با تحريم و فشارهاي اقتصادي تلاش مي كنند به ما آسيب بزنند نقش توليدكنندگان در دور زدن تحريم ها و برقراري ارتباط با بازارهاي جهاني بسيار مهم و تعيين كننده است.
مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران اظهارداشت: توليدكنندگان ايراني در اقتصاد مقاومتي نقش اساسي دارند و مي توانند به افزايش صادرات غيرنفتي كمك كنند.
موانع توليد را برطرف مي كنيم
مولايي يادآورشد: مسئولان بايد با همه توان براي رفع موانع توليدكنندگان داخلي از جمله تامين نقدينگي اقدام كنند و انگيزه لازم را براي تقويت توليد محصولات ايراني فراهم كنند.
اين مسئول بيان كرد: با تزريق نقدينگي و افزايش كيفيت محصول، آموزش نيروي انساني، كاهش قيمت تمام شده مي توان زمينه تقويت مصرف كالاي ايراني را فراهم كرد.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر كيفيت محصول ايراني بالا برود مصرف كنندگان هم اعتماد بيشتري به محصولات داخلي پيدا مي كنند و مطمئن باشيد غرور ملي اجازه نخواهد داد تا سبد خانوارهاي ايراني از كالاي خارجي پر شود و مردم براي كمك به اشتغال كشور در مصرف توليد داخلي همت خواهند كرد.
ثروت خود را به جيب بيگانگان نريزيم
وي بيان كرد: غرور ملي ايجاب مي كند تا ثروت خود را به جيب توليدكننده خارجي نريزيم بلكه از سرمايه گذار ايراني حمايت كنيم تا به اشتغال كشور كمك كنيم تا اين فرهنگ در جامعه نهادينه شود.
مولايي از برپايي نمايشگاه كالاي ايراني در قزوين به عنوان حركتي ارزشمند ياد كرد و افزود: اين نمايشگاه با استقبال خوب مردم قزوين روبرو شده و گرايش عموم را به كالاهاي مرغوب نشان داد كه مي تواند به صورت حركتي الگويي در ساير مناطق كشور هم برپا شود.
اين مسئول از دست اندركاران برگزاري همايش و نمايشگاه مصرف كالاي ايراني در استان قزوين تقدير كرد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: