مشاهده مطلب

      ۱۷ شهریور ۱۳۹۳      ۰             4843      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

۷ پیشنهاد ایمیدرو به کمیسیون اقتصادی دولت رفت

رييس هيات عامل ايميدرو خبر داد: به دنبال دستور رييس جمهوري براي بررسي توانمندي هاي بخش معدن براي خروج از ركود،‌ ايميدرو 7 پيشنهاد در قالب راهكارهاي اين بخش براي ايجاد رونق اقتصادي ارايه كرد كه با تصويب در هيات دولت براي بررسي به كميسيون اقتصادي دولت ارجاع شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(ايميدرو)،‌ مهدي كرباسيان با اشاره به گزارشي كه خود، حدود دو هفته پيش درباره ظرفيت هاي بخش معدن در جلسه هيات دولت ارايه كرد گفت:‌ در آن جلسه به دستور رييس جمهوري مقرر شد پيشنهادهاي اين سازمان به صورت خارج از نوبت و در نخستين جلسه كميسيون اقتصادي دولت مطرح و بررسي شود.

معاون وزير صنعت معدن و تجارت با يادآوري اينكه طبق آن تصميم، پيشنهادهاي ايميدرو در سه بند از بسته خروج از ركود گنجانده خواهد شد شده گفت:‌ با توجه به نظر مساعد دولت در تصويب كليات راهكارهاي پيشنهادي اين سازمان به كميسيون اقتصادي دولت كه هم اكنون در دست بررسي است.

وي با تاكيد بر اينكه پيشنهادهاي ايميدرو بر مبناي توانمندي هاي داخلي و اقتصاد مقاومتي طراحي شده تصريح كرد: ‌ارايه تسهيلات از صندوق توسعه ملي براي سرمايه گذاري در مناطق كم برخوردار،‌ تخصيص ۶۵درصد از درآمدهاي حاصل از بهره مالكانه، پرداخت مستمر حق انتفاع از معادن و تخصيص حداقل ۷۰درصد از منابع مالي پيش بيني شده در بودجه سال جاري بخشي از پيشنهادهاي ايميدرو به دولت است.

كرباسيان به حمايت دولت از سازمان هاي توسعه اي اشاره كرد و ادامه داد: ارايه مجوز براي تامين سرمايه طرح هاي توسعه اي،‌ پرداخت هزينه زيرساخت هاي معدني از محل حقوق دولتي معادن و تخصيص ۷۰درصد از منابع فروش شركت ها براي اجراي طرح هاي ايميدرو، بخش ديگري از پيشنهاد هاي اين سازمان را شامل مي شود.

به گفته معاون وزير صنعت معدن و تجارت پيشنهاد ديگر ايميدرو را تقويت صندوق بيمه سرمايه گذاري فعاليت هاي معدني اعلام كرد و افزود:‌ افزايش سرمايه اين صندوق گام اساسي براي حمايت و پشتيباني از سرمايه گذاري ها و پوشش خطرپذيري در اين بخش به شمار مي آيد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: