مشاهده مطلب

      ۰۴ اسفند ۱۳۹۴      ۰             6142      اخبار معدن, مجتمع   Print This Post Print This Post

۵۵ هزار تن سنگ آهن معدن چاه گز فروخته شد.

همزمان با بازگشایی بازارهای بین المللی و تداوم روند صعودی قیمت های سنگ آهن در ایران و جهان، شاهد افزایش حجم تقاضا برای محموله های صادراتی عرضه شده در بورس کالای ایران بودیم.

محموله ۵۵ هزار تنی سنگ اهن مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران امروز به قیمت ۱۵ دلار در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد که با سه تقاضا روبرو شد و در نهایت نیز به بهای ۲۲ دلار و ۲۰ سنت فروخته شد.

این محموله که از نوع مگنتیتی با عیار ۶۰ درصد و دانه بندی ۵۰ درصد درشت دانه و ۵۰ درصد ریزدانه بود سه تقاضا از سوی شرکت های کارگزاری اقتصاد نوین، کارگزاری بانک سینا و کارگزاری سی ولکس کالا داشت.

کارگزاری بانک اقتصاد نوین قیمت ۲۲٫۲ دلار را برای هر تن از این محموله پیشنهاد داد و کارگزاری های سینا و سی ولکس کالا به ترتیب قیمت های ۱۷٫۶ دلار و ۱۵ دلار را اعلام کردند.

ارزش این معامله بالغ بر یک میلیون و ۲۲۱ هزار دلار (نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی) است و خریدار می تواند از تاریخ ۱۵ اسفند اقدام به بارگیری و حمل محموله فوق از درب معدن چاه گز واقع در استان یزد کند.

گفتنی است، مجتمع جلال آباد نیز در تاریخ ۵ اسفند ماه محموله ای ۵۵ هزار تنی را در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه کند.

محموله فوق نیز از نوع مگنتیتی با عیار ۵۷ درصد بوده که دارای دانه بندی درشت دانه است و هر تن آن توسط فروشنده ۱۵ دلار قیمت گذاری شده است.

احتمال معامله این محموله نیز در بورس کالا زیاد است چراکه روند صعودی بازار سنگ آهن تاحدودی تجار را به بازار امیدوار کرده است.

امروز با بازگشایی بازارهای جهانی، شاهد روند صعودی قیمت ها هستیم بگونه ای که امروز تمامی عیارهای سنگ آهن رشد یک دلاری را تجربه کردند.
سنگ اهن پی بی فاین استرالیا با عیار ۶۱٫۵ درصد امروز ۴۷ دلار و ۷۰ سنت بود.

همچنین سنگ اهن مگنتیت و هماتیت با عیار ۶۲ درصد ایران در بندرعباس به ترتیب ۲۸٫۵ دلار و ۲۸٫۲ دلار شده است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: