مشاهده مطلب

      ۰۲ بهمن ۱۳۹۲      ۰             3973      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

عملیات جدید اكتشافی در منطقه سنگان حداقل ۵۰۰ میلیون تن به ذخایر سنگ آهن معادن این ناحیه می افزاید.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو)،‌ معاون شركت سنگ آهن شرق با اعلام این خبر گفت: این برنامه در قالب طرح اكتشاف ۱۲هزار كیلومتر مربع است كه از ۳ هفته پیش آغاز شده و علاوه بر معادن سنگان شهرهای مجاور در نوار شمال شرقی كشور را در بر می گیرد.
به گفته دكتر عباس گل محمدی ،‌باتوجه به ذخایر غنی در این منطقه كارشناسان حتی پیش بینی می كنند ذخیره ای مشابه معادن سنگان در اكتشافات جدید به دست آید. در حال حاضر میزان ذخیره زمین شناسی معادن سنگان ۱٫۲ میلیارد تن است. وی به ویژگی های معادن سنگان اشاره كرد و گفت:‌ ذخایر سنگ آهن از سطح زمین قابل ر‍‍‍‍ؤیت است و تا عمق ۶۰۰ متری ادامه دارد و از متوسط عیار ۵۰ درصدی برخوردار است.
معاون شركت سنگ آهن سنگان همچنین تصریح كرد: ‌تنها معدن سنگ آهن در ایران كه در محدوده ۴ كیلومتر مربعی ۱٫۲ میلیارد تن ماده معدنی سنگ آهن درخود جای داده ،‌ ناحیه سنگان است.
وی ادامه داد: این برنامه اكتشاف شامل ژئوفیزیك هوایی و زمینی ،‌ تهیه نقشه های زمین شناسی و عملیات حفاری است. گام بعدی این برنامه ، مطالعات امكان سنجی و طرح جامع مطالعات است.
این برنامه بخشی از طرح كلی اكتشافات سراسری ۲۰۰هزار كیلومتر مربعی در كشور محسوب می شود به طوری كه قرار است سطح اكتشاف از ۷درصد مساحت كل كشور به حدود ۲۱ درصد ارتقاء یابد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: