مشاهده مطلب

      ۱۹ تیر ۱۳۹۷      ۰             15917      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو)،‌ معاون شرکت سنگ آهن شرق با اعلام این خبر گفت: این برنامه در قالب طرح اکتشاف ۱۲هزار کیلومتر مربع است که از ۳ هفته پیش آغاز شده و علاوه بر معادن سنگان شهرهای مجاور در نوار شمال شرقی کشور را در بر می گیرد.
به گفته دکتر عباس گل محمدی ،‌باتوجه به ذخایر غنی در این منطقه کارشناسان حتی پیش بینی می کنند ذخیره ای مشابه معادن سنگان در اکتشافات جدید به دست آید. در حال حاضر میزان ذخیره زمین شناسی معادن سنگان ۱٫۲ میلیارد تن است. وی به ویژگی های معادن سنگان اشاره کرد و گفت:‌ ذخایر سنگ آهن از سطح زمین قابل ر‍‍‍‍ؤیت است و تا عمق ۶۰۰ متری ادامه دارد و از متوسط عیار ۵۰ درصدی برخوردار است.
معاون شرکت سنگ آهن سنگان همچنین تصریح کرد: ‌تنها معدن سنگ آهن در ایران که در محدوده ۴ کیلومتر مربعی ۱٫۲ میلیارد تن ماده معدنی سنگ آهن درخود جای داده ،‌ ناحیه سنگان است.
وی ادامه داد: این برنامه اکتشاف شامل ژئوفیزیک هوایی و زمینی ،‌ تهیه نقشه های زمین شناسی و عملیات حفاری است. گام بعدی این برنامه ، مطالعات امکان سنجی و طرح جامع مطالعات است.
این برنامه بخشی از طرح کلی اکتشافات سراسری ۲۰۰هزار کیلومتر مربعی در کشور محسوب می شود به طوری که قرار است سطح اکتشاف از ۷درصد مساحت کل کشور به حدود ۲۱ درصد ارتقاء یابد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: