مشاهده مطلب

      ۱۱ بهمن ۱۳۹۳      ۰             5122      اخبار اصلی   Print This Post Print This Post
با قیمت 36.75 دلار به ازای هر تن؛

۱۰۰ هزار تن سنگ آهن مجتمع معادن فلات مرکزی ایران در رینگ صادراتی بورس عرضه و به فروش رسید

سنگ آهن مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران روز چهارشنبه (8 بهمن) در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه و با 8 متقاضی برای خرید مواجه شد که در نهایت به بهای 36.75 دلار (نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی) در هر تن فروخته شد.

به  گزارش سایت رسمی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران، چهارشنبه و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۰۰ هزار تن سنگ آهن مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران در رینگ صادراتی بورس عرضه و به فروش رسید.

این محموله دانه بندی از نوع مگنتیتی و با عیار ۶۰ درصد بود و به بهای ۲۹ دلار (نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی) به ازای هر تن قیمت گذاری شده بود.

گفتنی است، عرضه امروز مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ۸ متقاضی داشت که سه متقاضی از طرف شرکت کارگزاری سی ولکس و مابقی از سایر کارگزاری ها پیشنهاد خود را در بورس ارایه کرده بودند.

قیمت های پیشنهادی خریداران به ترتیب ۳۶٫۷۵ دلار از طرف کارگزاری پیشگامان بهپرور، ۳۶٫۲ دلار کارگزاری حافظ، ۳۶ دلار کارگزاری سی ولکس کالا، ۳۵ دلار کارگزاری سی ولکس کالا، ۳۴٫۸۹ کارگزاری آراد ایرانیان، ۳۳٫۸۵ دلار کارگزاری کالای خاورمیانه و دو پیشنهاد به قیمت پایه از سوی کارگزاری سی ولکس و کارگزاری ارگ هومن بوده است.

در این رقابت سرانجام کارگزاری پیشگامان به پرور موفق به خرید محموله فوق به قیمت ۳۶ دلار و ۷۵ سنت برای مشتری خود شد و خریدار قادر خواهد بود از ۲۳ بهمن بارگیری و تحویل محموله را از درب معدن چاه گز انجام دهد.

لازم به ذکر است از ابتدای پذیرش این شرکت در بورس کالای ایران و عرضه اولین محموله در ۲۱ آبان ماه تمامی محموله های عرضه شده به دلیل تقاضای بالا، به قیمت هایی بالاتر از قیمت پایه به فروش رسیده ااست.

این گزارش می افزاید، در دو عرضه گذشته مجتمع معادن فلات مرکزی در بورس کالای ایران اولین محموله که قیمت پایه ای معادل ۳۶ دلار داشت به بهای ۴۱٫۲ دلار به فروش رسید و دومین محموله که در ۲۵ دی عرضه شد، ۳۱ دلار از سوی فروشنده قیمت گذاری شده که در نهایت به قیمت ۴۱ دلار فروخته شد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: