مشاهده مطلب

      ۲۹ فروردین ۱۳۹۲      ۰             2059      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۰۰ درصد درآمدهای دریافتی خزانه دولت از معادن، مجددا در چرخه فعالیت های معدنی صرف می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران ، وجیه الله جعفری در نخستین گردهمایی اعضای خانه معدن ایران افزود: بخشی از درآمدهای حاصل از معادن صرف اعطای تسهیلات، بازسازی محیط معادن، حمایت از ریسك سرمایه گذاری توسط صندوق بیمه فعالیت های معدنی و دیگر هزینه های جانبی مرتبط با بخش معدن می شود.

وی درباره دیگر حمایت های دولت از بخش معدن گفت: دولت در سال ۹۱ با تشكیل كارگروه توسعه معدن كه ستاد اجرایی آن نیز در استان ها ایجاد شده، به گونه ای برنامه ریزی كرده كه تمام دستگاه ها پشتیبان بخش معدن شده اند.
وی آمار ذخایر قطعی معادن كشور را ۴۰ میلیارد تن و میزان استخراج سالانه از معادن را ۳۴۰ میلیون تن ذكر كرد .
رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در این گردهمایی با بیان اینكه بخش معدن موتور محركه توسعه اقتصادی كشور است، گفت: این كمیسیون با وزارت صنعت،معدن و تجارت برای حمایت از بخش معدن همكاری مطلوبی دارند و این كمیسیون آماده است تا از نظرات خانه معدن ایران به عنوان اتاق فكر كمیسیون در این بخش استفاده كند.
رضا رحمانی افزود: با درآمد حاصل از صادرات ۱۰ سال گذشته سنگ آهن كشور امكان ایجاد ۲۰ میلیون تن ظرفیت جدید در صنعت فولاد بود در حالی واردات ما از نصف این رقم هم كمتر است.
وی با اشاره به اینكه ایران در بخش معدن مزیت دارد، گفت: بخش معدن از حیث فرهنگی در گذشته مطرح نبود اما اكنون فضای رسانه ای در بخش معدن نسبت به گذشته بهتر شده و فضای مناسبی برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم شده است.
رحمانی با اشاره به شعار امسال كه سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده است، افزود: بخش معدن می تواند حماسه اقتصادی ایجاد كند زیرا كه این بخش قادر است ضمن افزایش درآمد ملی و اشتغال ، كشور را به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: