مشاهده مطلب

      ۰۳ آذر ۱۳۹۷      ۰             16625      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ در این مراسم که شامگاه گذشته در سالن استاد شهناز “خانه هنرمندان ایران” برگزار شد، همچنین از خدمات محمد اسلامی راد پیشکسوت عکاسی نیز تقدیر به عمل آید.

رییس سابق هیات عامل ایمیدرو در این برنامه، اظهار داشت:‌ تاثیر یک عکس از بخشی همچون معدن، بیش از دهها سخنرانی است.

به گفته مهدی کرباسیان، ورود هنرمند به حوزه معدن سبب تاثیرگذاری این بخش در نظام تصمیم گیری مدیران در اقتصاد کلان و جامعه می شود.

وی در عین حال گفت: به رغم تاثیرگذاری بالایی که بخش معدن در اقتصاد و اشتغال دارد، متاسفانه همچنان در اقتصاد مغفول مانده است. کرباسیان تصریح کرد: اگر ۱۰ درصد توجهی که به بخش خودرو می شود به معدن معطوف شود شاهد تحولات مثبتی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی کشور خواهیم داشت.

کرباسیان در پایان سخنانش گفت: پیشنهاد می کنم برای سال آینده بین حوزه های مختلف معدنی، تفکیک به عمل آید تا شاهد کیفیت بالاتری در اجرای این رویداد باشیم.

وی خاطر نشان کرد: از همه هنرمندان، تشکل ها و به ویژه مسوولان ایمیدرو و روابط عمومی این سازمان برای برگزاری این رویداد تشکر می کنم.

ایمیدرو عامل همگرایی بخش معدن و جامعه هنری

محمد رضا بهرامن رییس خانه معدن ایران نیز در این آیین گفت:‌ نقش برجسته ایمیدرو در همگرایی بخش معدن و جامعه هنری، سبب شکل گیری این نمایشگاه شد.

به گفته بهرامن، حضور عکاسان در مناطق معدنی این نکته را یادآوری می کند که همواره باید به نقش مسوولیت اجتماعی خود و محیط زیست توجه بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: معتقدیم تصویر خشن نشان دادن از معدن، همه واقعیت های موجود نیست، معدن محلی برای ایفای مسوولیت اجتماعی و شکرگزاری از نعمت خداوندی است.

تئاتر معدن

رییس خانه معدن ایران خبر داد: با هدف معرفی بیشتر معدن به جامعه، پیگیر تئاتر معدن برای جشنواره سال آینده هستیم و تقاضا داریم در این مسیر ایمیدرو ما را همراهی کند. وی در پایان سخنانش تاکید کرد: تشکر ویژه از ایمیدرو داریم که ایده برگزاری این جشنواره را مطرح و اجرایی کرد.

گزارش دبیر جشنواره

پیش این نیز مجید مصاحبی دبیر دومین جشنواره عکس معدن گزارشی از روند اجرایی این رویداد ارایه کرد. وی با یادآوری اینکه سال گذشته از ۱۲۰۰ عکس ارسالی، ۷۳ اثر بر روی تابلوها قرار گرفت، گفت: امسال با استقبالی که از جشنواره به عمل آمد ۱۹۸۰ عکس به دبیرخانه ارسال شد که طبق رای هیات داوران، ۴۵ عکس برگزیده و طی ۱۰ روز به نمایش گذاشته شد.

دبیر جشنواره عکس معدن درباره مشارکت شرکت های معدنی در این رویداد اظهار داشت: از ایمیدرو، خانه معدن ایران و همچنین شرکت های چادرملو، گل گهر، ملی مس، فولاد مبارکه و آلومینای ایران که حمایت های ویژه ای از جشنواره به عمل آوردند، سپاسگزاری می کنم.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: