مشاهده مطلب

      ۱۵ آذر ۱۳۹۴      ۰             5885      اخبار اصلی, مجتمع   Print This Post Print This Post
با همت مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران؛

کتاب “یوز ایرانی” با حضور “معصومه ابتکار” معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی شد.

کتاب "یوز ایرانی" که با حمایت مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران به چاپ رسیده بود، توسط معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی شد.

به گزارش سایت رسمی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران در جریان سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به استان یزد، از کتاب “یوز ایرانی” که با حمایت مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران به چاپ رسیده بود، رونمایی شد.

کتاب “یوز ایرانی” توسط “عالیه نقیب الذاکرین بافقی”(مهرگان)، پژوهش و نگارش شده است.در این کتاب در خصوص زیستگاه یوز آسیایی در بافق، عوامل تهدید کننده یوز آسیایی و غیره مطالبی عنوان شده است.

معصومه ابتکار شنبه شب در نشست با قضات استان یزد با بیان اینکه قاچاق پرندگان شکاری یک تجارت بسیار بزرگ به دلیل ارزش افزوده آن است، اظهار کرد: این امر موجب انقراض برخی گونه های حیات وحش شده که باید با قاچاقچیان برخورد جدی از سوی ضابطان قضایی صورت گیرد.
وی افزود: طبق فرمایش های رهبر معظم انقلاب اسلامی باید با کسانی که از طریق زمین خواری و شکار غیر مجاز به منابع و زیست محیطی کشور لطمه وارد می کنند، برخورد جدی و قاطع شود.
ابتکار با اشاره به اینکه باید با برنامه ریزی از فعالیت قاچاقچیان حیات وحش جلوگیری کنیم، اضافه کرد: در جهان، قاچاق حیات وحش و چوب، پس از مواد مخدر و سلاح، رتبه سوم را دارد.
وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: این سیاستها یک پشتوانه قوی برای پیشبرد برنامه های محیط زیست فراهم کرده است.
ابتکار اضافه کرد: این سیاست ها فقط برای یک قوه مانند مجریه نیست؛ بلکه به تمام قوا ابلاغ شده و همچنین مشارکت مردمی هم در این زمینه الزامی است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بنابر این ابلاغ این سیاست از سوی رهبر، یک اتفاق بسیار مهم برای کشور و محیط زیست است.
وی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید برای مقابله با جرایم زیست محیطی افزود: در قوانین شکار و صید، بازنگری هایی انجام شده و دولت در برخورد با پدیده زمین خواری، آلودگی هوا، شکار و صید و بویژه گونه های نادر به طور جدی وارد شده است.
ابتکار گفت: سازمان محیط زیست در کنار فرهنگ سازی و آموزش که در کشور با جدیت آغاز کردیم، نیازمند برخوردهای قاطع و خوب قضایی با متخلفان محیط زیست نیز هست.
وی تصریح کرد: سازمان محیط زیست بودجه ای برای پرداخت بابت مباحث کارشناسی قضایی ندارد و در برخی پرونده ها نتوانسته برای انتخاب یک وکیل خوب و خبره در دفاع از فعالان عرصه های حفاظت از محیط زیست اقدام کند.
ابتکار از دست اندرکاران و مسؤولان دستگاه قضایی همچنین محیط بانان به خاطر ناامن کردن فضا برای قانون گریزان و امن کردن فضا برای قانون مداران در حوزه محیط زیست تقدیر و تشکر کرد.
حضور در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، شرکت در نشست برگزیدگان زن و سمن ها و تشکل های مردم نهاد از جمله برنامه های سفر معاون رییس جمهوری به استان یزد بود.
همچنین دیدار با دانشجویان دانشگاه یزد و قضات استان و حضور در برنامه زنده تلویزیونی از دیگر برنامه های سفر یکروزه خانم ابتکار در روز شنبه بود.

[tribulant_slideshow gallery_id="9"]

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: