مشاهده مطلب

      ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴      ۰             5288      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛« مهندس محمد رضا نعمت زاده » در نشست پایش ۳۳ طرح کنسانتره و سنگ آهن ؛ با اشاره به اینکه باید از خام فروشی مواد معدنی بطور جد پرهیز شود ، افزود : بهتر است محل اجرای پروژه های معدنی اعم از کنساتره و گندله نزدیک اسکله ها ؛ جاد ه های ترانزیت و خطوط ریلی باشد تا جابه جایی بطور ساده و سریع صورت گیرد
وزیرصنعت، معدن وتجارت تصریح کرد : هیچ پروژه معدنی نباید متوقف شود و اگر صاحب پروژه ای احساس می کند که توانایی ادامه راه را ندارد پس از اعلام به این وزارتخانه ، می توان آن را به افراد ذی صلاح واگذار کرد.
به گفته مهندس نعمت زاده؛ انتخاب پیمانکار مناسب ؛ تجهیزات بکار گرفته شده در اجرای طرحهای معدنی ،اعمال مدیریت زمان ، جانمایی مناسب برای اجرای پروژه ها؛ انجام سرمایه گذاریهای جدید در جاهای مستعد و نزدیک به دریای آزاد ،استاندارد سازی ؛ تعامل با بانکهای عامل از دیگر مواردی است که صاحبان پروژه های معدنی می بایست درامورات خود بکار گیرند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جهت گیری اصلی ما برای تولید ۵۰ الی ۶۰ میلیون تن فولاد است که این مهم با تکمیل زنجیره تولید فولاد واکتشافات جدید معدنی با وجود منابع وافر و ارزان نیروی کار و انرژی در کشور ، محقق می شود.
مهندس نعمت زاده در ادامه یادآور شد : در زمینه سیمان  ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان سیمان است که می تواندعلاوه بر تامین نیاز داخلی و تحقق تامین مواد اولیه برای ساخت جاده های بتنی کشوربا افزایش ظرفیت بازارهای هدف را به راحتی کسب کند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: ما در پیشرفت فیزیکی طرحها از هیچ کمکی دریغ نورزیده ودر این میان بانکها و صندوق توسعه ملی نیز در انجام این مهم در جهت توسعه ملی ما را یاری دهند.
مهندس نعمت زاده افزود : در سال جاری درنظر داریم در ۳ حوزه خودرو، فولاد ولوازم خانگی برنامه های جدیدی را پیاده سازی نماییم.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: