مشاهده مطلب

      ۲۶ مهر ۱۳۹۵      ۰             7144      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

نخستین سمپوزیوم بین المللی فرآوری مواد معدنی؛‌ ۴ آبان

سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: نخستین سمپوزیوم بین المللی فعالان فرآوری مواد معدنی و سومین کارگاه آموزشی بین المللی فرآوری سنگ آهن و فلزات پایه، روزهای چهارم و پنجم آبان ماه جاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا ملاطاهری ضمن بیان این مطلب گفت: مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با هدف افزایش تعاملات بین المللی و بهره گیری از تجارب صاحب نظران بنام جهانی در این حوزه، نخستین سمپوزیوم بین المللی فعالان فرآوری مواد معدنی را برگزار می کند.

وی افزود: در این سمپوزیوم، ۳۰۰ نفر از پیشکسوتان حوزه فرآوری مواد معدنی کشور، شرکت های معدنی، مشاوران، استادان دانشگاه و سازمان های دولتی و ستادی دعوت به عمل آمده و در حوزه بین المللی نیز مسئولان ارشد شرکت های بنام دنیا شامل  Hatch  )کانادا) ، Mintek (آفریقای جنوبی)، JKMRC  (استرالیا)، Outotec  (فنلاند)، MSA-Group (آفریقای جنوبی)، Malgweyn  (آفریقایی و آلمانی) و نیز مقامات سازمان زمین شناسی کشورهای فنلاند، هندوستان، ترکیه و غیره حضور پیدا خواهند کرد.
به گفته ملاطاهری، در حاشیه این همایش، یک تفاهم نامه همکاری با سازمان زمین شناسی فنلاند و یک قرارداد آموزشی با شرکت مینتک امضا می شود.
برگزاری سومین کارگاه آموزشی فرآوری سنگ آهن و فلزات پایه
سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران تصریح کرد: این مرکز همزمان با برگزاری نخستین سمپوزیوم بین المللی فعالان فرآوری مواد معدنی، سومین کارگاه آموزشی فرآوری سنگ آهن و فلزات پایه را نیز با هدف گسترش روابط و تعاملات دو و چند جانبه با کشورهای همسایه و دیگر کشورهای منطقه از طریق ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای، تخصصی و آشنایی با امکانات و تجهیزات و ظرفیت های مرکز تحقیقات در زمینه فرآوری مواد معدنی برگزار می کند.
وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی، کارشناسانی از کشورهای حوزه اکو شامل ترکیه، پاکستان، قرقیزستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان حضور می یابند.
ملاطاهری خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی فرآوری سنگ آهن و فلزات از سال ۹۳ آغاز شده است.
بنا به این گزارش، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران (وابسته به ایمیدرو) در کیلومتر ۹ اتوبان کرج قزوین واقع شده است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: