مشاهده مطلب

      ۰۵ اسفند ۱۳۹۲      ۰             4114      اخبار اصلی   Print This Post Print This Post

مهندس نعمت زاده مهمترین اولویتهای وزارت صنعت،معدن وتجارت در سال ۹۳ را تشریح کرد

«مهندس محمدرضا نعمت‌زاده» در گردهمایی سراسری روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها كه عصر پنج شنبه برگزار شد افزود: در بحث صادرات می‌بایست نسبت به گذشته «جهشی» عمل کنیم و در این راستا لغو تعهدات ارزی صادرات صورت گرفته است.

به گزارش سایت رسمی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران به نقل از شاتا؛ «مهندس محمدرضا نعمت‌زاده» در گردهمایی سراسری روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها كه عصر پنج شنبه برگزار شد افزود: در بحث صادرات می‌بایست نسبت به گذشته «جهشی» عمل کنیم و در این راستا لغو تعهدات ارزی صادرات صورت گرفته است.

مهندس نعمت زاده در ادامه تصریح کرد: ثابت نمودن میزان تعرفه براي سه سال و تلاش مضاعف سازمان توسعه تجارت برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی و خدمات فنی و مهندسی از مهمترین سیاست‌های این وزارتخانه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رسیدن به رقم ۴۰ میلیارد دلار صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی نیاز به عزم جدی تولیدکنندگان در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و صادرکنندگان در افزایش ارتباطات تجاری دارد.

وي با بیان اینکه در گذشته ارتباطات تجاری و بازرگانی با برخي از كشورها در سطح پاييني بود افزود:  در اين راستا اعزام رایزنهای بازرگانی به کشورهای مختلف بویژه کشورهای آفریقایی از مواردي است كه بايد به آن توجه شود.

وزير صنعت، معدن وتجارت گفت: تكميل طرح هاي نيمه تمام به ايجاد اشتغال پايدار در كشور منجر مي شود.

نعمت زاده تصريح كرد: براي كاهش ركود در اقتصاد كشور بايد به سمت افزايش توليد وصادرات برويم

وي گفت: براي رفع موانع توليد اگر نياز به بازنگري واصلاح هر مصوبه اي باشد اقدام خواهيم كرد كما اينكه تاكنون هم تعدادي از آيين نامه ها ومصوبات را اصلاح نموده ايم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دغدغه این وزارتخانه ضمن حمایت از تولیدکنندگان کاهش فشار بر قشر آسیب‌پذیر جامعه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر انسجام فکری و اتخاذ وحدت رویه میان کلیه مدیران سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها همچنین معاونین ستادی و صفی وزیر، افزود: با تشکیل جلسات مختلف در سطح سازمانها و تشکل‌های صنعتی و معدنی می‌توان به یکسان‌سازی ایده‌های موجود در موضوعاتی نظیر افزایش صادرات‌، سرمایه‌گذاری خارجی، ارتقای بهره‌وری و سایر موضوعات مربوط به توسعه صنعتی، معدنی و تجاری اقدام نمود.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه وزارتخانه باید با هم کار کنند و به یکدیگر کمک کنند تا خدمات‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم صورت گیرد، افزود: پرهیز از دوباره‌کاری، برگزاری نشست‌های تخصصی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، طبق برنامه‌ عمل نمودن و استفاده از خرد جمعی از نکاتی است که نباید از نظر مدیران حوزه صنعت، معدن و تجارت دور بماند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تلاش شبانه‌روزی مدیران صنعت، معدن و تجارت در جهت ایجاد امیدواری در مردم می‌باشد، یادآور شد: در «دولت تدبیر و امید»، مأیوس نشدن، استفاده از خرد جمعی، بهره‌گیری از مفاد قانونی، حذف بروکراسی‌های اداری، بی‌برنامه عمل نکردن و ایجاد امید به توسعه و پیشرفت کشور در ارکان‌ مختلف از نکاتی است که می‌بایست در خدمتگزاری به مردم مدنظر قرار گیرد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: