مشاهده مطلب

      ۲۶ اسفند ۱۳۹۵      ۰             13071      اخبار اصلی, مجتمع   Print This Post Print This Post
از سوی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد؛

معرفی سنگ آهن فلات مرکزی به عنوان تنها سازمان معدنکار حافظ محیط زیست

مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران از سوی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد به عنوان تنها سازمان معدنکار حافظ محیط زیست ایمیدرو معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، محمد مرشد زاده مدیرعامل مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران با اعلام این مطلب گفت: این مجتمع به عنوان نخستین مجموعه حافظ محیط زیست و همچنین از نظر آموزش و پژوهش در بخش محیط زیست شناخته شده است.
وی افزود: تعامل با ادارات و نهادهای مردمی شهرستان به منظور گسترش فرهنگ حفاظت محیط زیست، معرفی حیات وحش منطقه در قالب کتاب و تصاویر، همکاری در ساخت فیلم مستند یوزپلنگ ایرانی ، فرهنگ سازی در خصوص مصرف بهینه آب و همچنین کاشت نهال و ایجاد فضای سبز توسط کارکنان مجتمع ، بخشی از تلاش های مجتمع در ارتباط با فعالیت های محیط زیست است.
مرشدزاده ادامه داد: ساخت و تجهیز پاسگاه و مرکز آموزش ، پژوهش و حفاظت از زیست بوم های فلات مرکزی ایران در منطقه شکارممنوع آریز، نصب دوربین های مداربسته و تله ای در تمام معادن به منظور پایش و حفاظت از حیات وحش منطقه، حمایت و نگهداری از پرندگان آسیب دیده و بازگرداندن آنها به طبیعت، اجرای طرح همدلی با محیط زیست به منظور جمع آوری زباله ها در معادن و همچنین نهادینه کردن فرهنگ حفاظت محیط زیست با تشکیل گروه داوطلبان محیط زیست بخشی دیگر از اقدامات مجتمع در بخش حفاظت محیط زیست محسوب می شود.
وی تصریح کرد: فعالیت ها و اقدامات مطلوب انجام شده توسط مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران در زمینه حفاظت از محیط زیست، سبب شد تا این مجتمع موفق به دریافت ۳ لوح تقدیر از سازمان حفاظت محیط زیست کشور شود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: