مشاهده مطلب

      ۱۱ فروردین ۱۳۹۴      ۰             5219      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

مزیت های صنعت مس ایران در کنفرانس شیلی برگزار می شود

شرکت ملی صنایع مس ایران در چهاردهمین کنفرانس جهانی شیلی به ارائه مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در صنعت مس ایران می پردازد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به نقل از سایت خبری تحلیلی CRU، چهاردهمین کنفرانس جهانی مس با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت بین المللی فعال و تصمیم گیر در بخش معدن و صنایع مس اعم از صاحبان شرکت های معدنی، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان، سازندگان تجهیزات، پیمانکاران، دانشگاهیان و غیره برگزار می شود.
در کنفرانس بین المللی یاد شده، موضوعاتی همچون بررسی چگونگی تعادل قیمت مس در بازارهای جهانی، چالش ها و فرصت ها در تولید مس، وضعیت طرح های توسعه ای، روش های تولید ارزان و رقابتی، چشم انداز تقاضا در چین و نیز چشم انداز صنایع پایین دستی مطرح می شود.
بنا به این گزارش، در کنفرانس یاد شده شرکت های بین المللی نظیر اتوتک، مینرال، ریوتنتو و ان ام ای حضور می یابند.
چهاردهمین کنفرانس بین المللی مس طی روزهای ۲۴ تا ۲۶ فروردین در شهر سانتیاگو شیلی برگزار می شود.
بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس طی سال های اخیر نوسانات شدیدی را تجربه کرد. به طوری که قیمت جهانی این فلز از حدود ۱۵۰۰ دلار در سال ۲۰۰۲ به بیش از ۱۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۰ (به دلیل افزایش مصرف رشد) رسید اما در سال ۲۰۱۴ با ۱۴ درصد افت مواجه شد و اکنون به ۵۵۰۰ دلار رسیده است. از عمده دلایل این کاهش، مازاد عرضه و کاهش چشم انداز رشد اقتصادی چین بوده است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: