مشاهده مطلب

      ۰۱ تیر ۱۳۹۵      ۰             6716      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

قیمت سنگ آهن از سال ۲۰۱۷ افزایش می یابد

موسسه متال بولتن پیش بینی کرد قیمت سنگ آهن در جهان طی سال های 2017 تا 2020 صعودی خواهد بود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، بر اساس پیش بینی متال بولتن در سال 2020 شاهد به اوج رسیدن قیمت ها در سال 2020 خواهیم بود اما در سال 2021 روند نزولی مجددا شروع می شود. بر اساس گزارش سازمان تجارت سازمان ملل، بازارهای جهانی سنگ آهن در سال های آتی به شدت از عرضه مازاد رنج خواهد برد همان گونه که این موضوع در کنار رکود تقاضا در سال 2015 صنعت سنگ آهن را به چالش کشید.

بر اساس بررسی های انجام شده توسط کارشناسان ، بازار سنگ آهن در داخل و خارج در پی رکود بازار فولاد جهانی طی سال های اخیر با تغییرات فراوانی در عرضه و قیمت مواجه شده که از دلایل اصلی آن، کاهش تقاضای چین به عنوان بزرگترین واردکننده سنگ آهن جهانی است.
تولید شرکت های بزرگ معدنی کشور شامل گل گهر، چادرملو، مرکزی ، سنگان، جلال آباد، میشدوان، سیرجان و فلات مرکزی به دلیل افت تقاضای داخلی و خارجی برای سنگ آهن کاهشی بوده است.
در چنین شرایطی هزینه حمل و نقل یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت تمام شده در سنگ آهن ایران است. کشورهای بزرگ دنیا راهکارهای جدیدی برای کاهش هزینه حمل و نقل خود اندیشیده اند از جمله حمل با کشتی های تناژ بالا که تاثیر چشمگیری بر کاهش هزینه های حمل و نقل و در نهایت کاهش بهای تمام شده داشته است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: