مشاهده مطلب

      ۰۲ تیر ۱۳۹۲      ۰             2433      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

نائب رئیس خانه معدن گفت: نگاه توسعه ای به معادن، ایجاب می كند تا به ۵ راهكار اساسی و زیربنایی در این بخش توجه شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمد رضا بهرامن با بیان این مطلب اظهار داشت: «شفاف سازی قوانین و مقررات» از جمله راهكارهای زیربنایی توسعه بخش معادن محسوب می شود تا سرمایه گذاران با چشم انداز مطمئن وارد فعالیت های معدنی شوند. وی افزود: اجرای صحیح و كامل پنجره واحد قوانین و مقررات بخش معدن توسط نهاد های مرتبط با این بخش نظیر اداره منابع طبیعی، محیط زیست و میراث فرهنگی، ضروری است.

نائب رئیس خانه معدن با اشاره به «تكمیل امر سرمایه گذاری در بخش اكتشاف توسط دولت» به عنوان یكی دیگر از راهكارهای توسعه معدن، تصریح كرد: با توجه به وسعت كشور و پروانه های اكتشافی، حفاری ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار متر در سال بسیار ناچیز بوده و قابل مقایسه با كشورهای معدن خیز دنیا نیست. وی ادامه داد: با توجه به جایگاه ویژه بخش معدن در اقتصاد، امیدواریم دولت وظایف اكتشافی را به طور كامل ادا كند.

بهرامن «نوسازی ماشین آلات» و «توجه به نیروی متخصص» را از دیگر راهكارهای توسعه بخش معدن برشمرد و گفت: ماشین آلات معادن با ظرفیت حدود ۱۹۰ میلیون تن به كار گرفته شده و الان نیز با وجود افزایش ظرفیت استخراج به حدود ۳۰۰ میلیون تن، این ماشین آلات تغییری نكرده است. وی افزود: نگاه كارشناسی در سیاست گذاری ها برای حذف عوامل بازدارنده و نیز جایگزینی عوامل تشویقی در قوانین، می تواند راهگشا باشد.

نائب رئیس خانه معدن همچنین «تدوین ضوابط، مقرارت و مشوق ها برای افزایش سرمایه گذاری در بخش فرآوری معادن» را از دیگر راهكارهای توسعه این بخش ذكر كرد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: