مشاهده مطلب

      ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹      ۰             18672      اخبار اصلی   Print This Post Print This Post

شروع طرح پژوهشی پرعیارسازی ذخایر کم عیار معدن سنگ آهن چاه گز

طرح پژوهشی مطالعه و بررسی پرعیارسازی ذخایر کم عیار معدن سنگ آهن چاه گز با هدف تولید محصول دانه بندی و تغلیظ شده در مقیاس آزمایشگاهی، آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی؛ در نشستی با حضور مهندس حمید رحیمی و مهندس علی میرابی مدیران فنی مهندسی و پژوهش و کارشناسان مربوطه مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی با دکتر علی احمدی، مجری طرح های پژوهشی دانشگاه علم و صنعت اصفهان، طرح پژوهشی پرعیارسازی ذخایر کم عیار معدن سنگ آهن چاه گز مورد مطالعه وبررسی قرار گرفت.

مدیر فنی مهندسی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی در این نشست با توجه به وضعیت معدن سنگ آهن چاه گز، گفت: ذخیره قطعی آهن معدن چاه گز در حدود ۸۳ میلیون تن و متوسط عیار آهن آن ۵۳ درصد می باشد که در دو توده تقریباً موازی شرقی و غربی متمرکز شده است.

مهندس حمید رحیمی با اشاره به فعالیت معدنی این آنومالی خاطر نشان کرد: حجم کل استخراج( باطله و سنگ آهن ) تا پایان فروردین ۹۹ بیش از ۹۵ میلیون تن است که میزان فعلی ذخایر سنگ آهن کلوخه استخراج شده بیش از یک میلیون مترمکعب با عیار۴۰ درصد می باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با ورود تكنولوژی های نوین معدنی و صنعتی فرآوری سنگ آهن كم عیار نیز امكان پذیر است که می توان با احداث طرح های پرعیارسازی در آنها ایجاد ارزش افزوده كرد.

در ادامه مجری طرح پژوهشی مطالعه و بررسی پرعیارسازی ذخایر کم عیار معدن سنگ آهن چاه گز با اشاره به هدف از اجرای این طرح تصریح کرد: این طرح پژوهشی با هدف تولید محصول دانه بندی و تغلیظ شده در مقیاس آزمایشگاهی می باشد.

دکتر علی احمدی افزود: فرآیند انجام کار این طرح به مدت یک سال در معدن سنگ آهن چاه گز انجام خواهد شد.

وی فرآیند طرح پژوهشی مطالعه و بررسی پرعیارسازی ذخایر کم عیار معدن سنگ آهن چاه گز را شامل سه فازعنوان کرد و گفت: فاز اول مطالعه و خصوصیت سنجی از ذخایر کم عیار است، فاز دوم پرعیارسازی و حذف عناصر مزاحم می باشد و در نهایت ارائه فلوشیت و گزارش نهایی با لحاظ کردن پارامترهای مالی و اقتصادی است.

در پایان این نشست، دکتر علی احمدی به اتفاق مدیر و کارشناس پژوهش مجتمع ضمن بازدید از ذخایر کم عیار سنگ آهن چاه گز، برای انجام مطالعات اولیه نمونه برداری کرد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: