مشاهده مطلب

      ۱۷ تیر ۱۳۹۳      ۰             4676      اخبار اصلی   Print This Post Print This Post

شرکت دانمارکی برای استخراج و فرآوری مواد نادر خاکی با ایران همکاری می کند

شركت دانماركي اف.ال.اسميت براي همكاري فني و مهندسي با سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران براي اكتشاف و استخراج عناصر نادر خاكي اعلام آمادگي كرد.

به گزارش سایت رسمی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران به نقل از ايميدرو،‌ اين شركت كه از سابقه ۱۳۲ سال فعاليت در بخش فن آوري،‌ماشين آلات،‌تامين تجهيزات،‌ خدمات مهندسي و … صنايع معدني و معدني برخوردار است در نظر دارد علاوه بر همكاري در بخش فرآوري سنگ آهن با روش هاي نوين، در حوزه استخراج و فرآوري عناصر نادر خاكي و همچنين تبديل آب شور مناطق كويري به آب قابل استفاده در صنايع معدني از جمله فرآوري سنگ آهن با اين ايميدرو همكاري كند.

مديران اف.ال.اسميت اين سخنان را در ديدار با رييس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران مطرح كردند. همچنين مهدي كرباسيان رييس هيات عامل ايميدرو نيز اكتشاف و فرآوري عناصر نادر خاكي را به عنوان يكي از اولويت هاي استراتژي اين سازمان اعلام كرد و خواهان همكاري دو طرف براي فعال كردن معادن اين بخش در ايران شد.

شركت دانماركي اف.ال.اسميت يكي از شركت هاي شناخته شده در حوزه سيمان،‌ سنگ آهن،‌ مس،‌ زغالسنگ،‌ طلا و مواد ديگر معدني از جمله استحصال عناصر كمياب در جهان است. اين شركت بيش از ۱۵هزار نيروي انساني در سراسر جهان در اختيار دارد و در سال ۲۰۱۳ ميلادي بيش از ۴٫۸ ميليارد دلار درآمد داشته است.

 

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: