مشاهده مطلب

      ۲۰ آبان ۱۳۹۳      ۰             4964      اخبار اصلی   Print This Post Print This Post
اولین عرضه سنگ آهن تولیدی در بورس کالای ایران؛

سنگ آهن مجتمع معادن فلات مرکزی ایران در تالار شیشه ای عرضه شد

تالار شیشه ای بورس کالای ایران چهارشنبه میزبان اولین عرضه سنگ آهن مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران بود که مورد استقبال مشتریان خارجی قرار گرفت.

چهارشنبه (۲۱ آبان) ۵۰ هزار تن سنگ آهن مگنتیتی درشت دانه ۳۰-۱۰ میلی متر با عیار ۶۰ درصد معدن چاه گز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد.

این محموله اولین عرضه مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران در تالار صادراتی بورس کالا پس از پذیرش در تاریخ ۳۱ شهریور بود.

گفتنی است، فروشنده هر تن از این محموله را ۳۶ دلار (نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی) قیمت گذاری کرده بود که با سه متقاضی برای خرید مواجه و وارد رقابت بر سر خرید شد که در نهایت شرکت کارگزاری حافظ با اعلام قیمت ۴۱ دلار و ۲۰ سنت موفق به خرید آن شد.

همچنین شرکت های کارگزاری کالای خاورمیانه و ارگ هومن دیگر متقاضیان خرید این کالا بودند که به ترتیب بهای ۴۰٫۲۵ دلار و ۳۶٫۶۵ دلار را برای آن پیشنهاد داده بودند.

لازم به ذکر است، خریدار از ۲۹ آبان می تواند اقدام به بارگیری محموله خریداری شده نماید. ارزش کل این معامله نیز ۵ میلیارد و ۵۰۹ میلیون و ۶۰ هزار تومان معادل ۲ میلیون و ۶۰ هزار دلار (نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی) است.

گفتنی است، عملیات استخراج سنگ آهن از معادن چاه گز نیز از سال ۱۳۸۸ آغاز شده است و ظرفیت تولید اسمی سالیانه سنگ آهن دانه بندی این معدن ۷۰۰ هزار تن است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: