مشاهده مطلب

      ۰۷ شهریور ۱۳۹۴      ۰             5570      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

به گزارش مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی به نقل از ایمیدرو،‌ رییس هیات عامل ایمیدرو در بازدید از طرح های معدنی سنگان با اعلام خبر فوق افزود: اکتشافات تکمیلی در معدن سنگان نشان از افزایش میزان ذخایر سنگ آهن سنگان به یک میلیارد و ۲۰۰ تن می دهد به طوری که هم اکنون وجود یک میلیارد تن از این ذخایر به اثبات رسیده است.
مهدی کرباسیان با یادآوری اینکه ذخایر به اثبات رسیده پیشین در سنگان ۶۰۰ میلیون تن بود تصریح کرد: این میزان ذخایر پس از انجام برنامه اکتشاف تکمیلی در بخش غربی و مرکزی معدن به دست آمده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین به دیگر ویژگی ذخایر معادن سنگان اشاره کرد و گفت: ذخایر معادن سنگان به صورت روباز است که این امر هزینه های استخراج را به طور قابل توجهی کاهش می دهد و شاخص مهمی برای سرمایه گذاران محسوب می شود. وی در عین حال،‌سنگان را بزرگ ترین معدن روباز سنگ آهن ایران اعلام کرد.
دستیابی به ذخایر بیش از یک میلیارد تن در معادن سنگان- طبق گزارش و مولفه های ارایه شده از سوی شرکت کانی کاوان شرق مشاور طرح- سبب شد که این معدن در کلاس جهانی از نظر میزان ذخایر قرار گیرد.
به گفته وی یکی دیگر از نتایج به دست آمده از اکتشاف ۱۲هزار کیلومتری ناحیه سنگان، کشف ۴۲ نقطه امیدبخش در این منطقه است.
طرح بزرگ و جدید اکتشاف معادن در کشور از دی ماه سال ۱۳۹۲ با همکاری سه جانبه وزارت صنعت معدن و تجارت،‌ سازمان زمین شناسی و ایمیدرو آغاز شد که هدف آن اکتشاف ذخایر معدنی در ۲۰۰هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور است. این طرح از با توجه به پتانسیل های معدنی در نقاط شمال شرق کشور، از سنگان- عسلویه شرق ایران- شروع شد و سپس به جنوب شرق،‌جنوب،‌مرکز و شمال غرب ایران تسری یافت. در حال حاضر به گفته مجری طرح اکتشاف، تنها نتایج اولیه بخشی از این طرح نمایان شده است و انتظار می رود میزان ذخایر معدنی ایران بیش از پیش افزایش یابد. طرح های اکتشافی که تاکنون در ایران به اجرا در آمده تنها ۷درصد از مساحت کشور را شامل شده بود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: