مشاهده مطلب

      ۲۲ مهر ۱۳۹۱      ۰             478      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

رييس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان شمالي سفر مقام معظم رهبري به اين استان را داراي بركات بسيار دانست و گفت: قطعا اين سفربراي استان فرصتي بسيار مغتنمي است تا در سايه بركات وجود ايشان بهره گيري از برنامه ريزي ،هدايت صحيح منابع و پيگيري شاخص هاي توسعه استان دستخوش تغييرات گردد.
سيد ابراهيم حسيني با بيان اينكه فاصله خراسان شمالي تا توسعه يافتگي مستلزم تغيير در نگرش و ارتقاء سهم صنعت در اين استان است تصريح كرد : طبق برنامه ريزي ها و هماهنگي هاي انجام شده مقدمات اين فرصت مغتنم چيده شده است تا در حضور معظم له عمليات اجراي اين كالبد شكافي عظيم آغاز گردد.
حسيني افزود : ليستي از نيازمنديها و برنامه ها و اولويت هاي سرمايه گذاري در بخش هاي صنعت ،معدن و تجارت با كارشناسي مستمر تهيه شده و در جلسات مطرح خواهد شد .
خراسان شمالي از جمله استانهاي محروم كشور است كه در سال ۱۳۸۳از استان خراسان بزرگ منتزع شد. اين استان قبل از جداشدن از خراسان بزرگ به دليل دوري از مركز استان و وسعت استان بزرگ و عدم وجود زير ساخت هاي بزرگ در جهت توسعه صنعتي و اقتصادي، از اقتصاد ،ضعيف و اشتغال سنتي در بخش كشاورزي و دامپروري و تجارت رنج مي‌برد . اما بعد از استان شدن در مسر توسعه وآباداني قرار گرفت.
دراين استان در حال حاضر ۳۶۳ واحد صنعتي با اشتغال بيش از ۱۳ هزار نفر و سرمايه گذاري ۱۱ هزار و ۸۶۲ ميليارد ريال فعاليت مي‌كند.
همچنين خراسان شمالي داراي ۱۳۳ معدن فعال با سرمايه گذاري ۵۶۷ ميليارد ريال مي باشد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: