مشاهده مطلب

      ۰۸ دی ۱۳۹۲      ۰             3854      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام كرد: رونق معادن سبب محرومیت زدایی ، ایجاد اشتغال در مناطق محروم و همچنین توسعه اقتصادی در این مناطق می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، دكتر مهدی كرباسیان با اشاره به اینكه ایران جزو ۱۰ كشور برتر معدنی جهان است، افزود: اغلب معادن كشور در مناطق محروم واقع هستند و رونق معادن زمینه را برای شكوفایی اقتصاد این مناطق فراهم می كند.
وی اظهار داشت: در زنجیره معدن تا صنعت در اقتصادهای صنعتی، به ازای هر یك درصد رشد در بخش معدن حدود سه درصد رشد در صنایع معدنی ایجاد می شود.

كرباسیان با بیان اینكه متناسب با افزایش مصرف انرژی، مصرف صنایع معدنی نیز در ۳۰ سال آینده افزایش می یابد، گفت : فولاد، طلا ، مس و روی هدف اول سرمایه گذاران جهانی است.
وی بر لزوم توسعه بخش معدن و صنایع معدنی با توجه به مزیت های نسبی كشور تاكید كرد و افزود: در حال حاضر دارای شركت های بزرگ بین المللی هر چند محدود در كشور هستیم و بازارهای خوبی در منطقه داریم كه بازارهای هدف ما هستند.
معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: بخش معدن در اقتصاد بدون نفت كه مدنظر سیاستگذاران كشور است، جواب داده و در سال های تحریم، این بخش كمترین آسیب را دیده است.
وی با بیان اینكه در برنامه های آینده ایمیدرو، افزایش ظرفیت تولید و همچنین افزایش صادرات پیش بینی شده است، خواستار حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی شد و افزود: ایمیدرو برای مشاركت بخش خصوصی در اجرای طرح ها، بسته های تشویقی درنظر گرفته است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: