مشاهده مطلب

      ۰۶ مرداد ۱۳۹۲      ۰             2792      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

شرکت فولادخوزستان که تولید آن ارتباط مستقیمی با تامین برنامه ریزی شده انرژی الکتریکی دارد، موفق شد در گرم ترین ماه سال و گرم ترین نقطه ایران رشد تولید ۱۵ درصدی در گندله سنگ آهن و ۹ درصدی در تولید شمش فولاد را در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم بزند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مدیرعامل شرکت فولادخوزستان در خصوص این موفقیت اعلام کرد: تولید شمش فولاد تا پایان تیرماه به یک میلیون و ۲۵۷ هزارتن رسید که حاکی از رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
ین درحالی است که بدلیل شدت گرمای بیسابقه امسال طی تیرماه چندروزی اعمال محدودیت مصرف برق بر تولید این شرکت اثر گذاشت.
مهندس عبدالمجید شریفی درمورد رکورد تولید واحد گندله سازی دراین شرکت گفت: برای نخستین بار در تاریخ فعالیت شرکت بیش از ۵۴۲ هزار تن گندله سنگ آهن تنها در تیرماه در کارخانه های گندله سازی تولید شد که با توجه به اینکه قسمتی از این مدت مصادف با آغاز ماه مبارک رمضان هم بود، رکورد بسیارخوبی برای این بخش است.
وی افزود: علاوه براین، در چهارماه امسال در مجموع با تولید بیش از یک میلیون و ۷۳۷ هزارتن گندله ۱۵ درصد رشد تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل در این بخش به ثبت رسیده است .
شریفی ادامه داد: دربخش احیاء مستقیم نیز در چهارماه امسال بیش از یک میلیون و ۲۷۰ هزارتن آهن اسفنجی تولید شد که با رشد پنج ونیم درصدی نسبت زمان مشابه سال پیش همراه بوده است.
شرکت فولادخوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد در کشور است که سال قبل از مرز تولید سه ونیم میلیون تن عبور کرد .

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: