مشاهده مطلب

      ۰۱ آبان ۱۳۹۶      ۰             14511      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

محمود اسکندری نسب گفت: منطقه جنوب کرمان دارای پتانسیل های قابل توجه معدنی می باشد که تلاش این سازمان به عنوان متولی امور معادن، کشف و فعال سازی معادن در جهت ایجاد اشتغال برای مردم و شکوفایی اقتصادی منطقه صورت می گیرد.
وی ادامه داد: در جنوب کرمان از ۱۴ نوع ماده معدنی بهره برداری و سالانه ۵ میلیون تن مواد معدنی تولید می شود.
اسکندری نسب ابراز کرد: این منطقه دارای ۲ میلیارد تن ذخیره زمین شناسی و بیش از ۱۹۰ میلیون تن ذخیره قطعی معدنی می باشد و تا کنون ۲۶ فقره گواهی کشف به تناژ ذخیره قطعی ۲۶ میلیون تن و مساحت ۲۶۹ کیلومتر مربع صادر شده است.
وی همچنین ادامه داد: تاکنون ۱۸۶ پروانه اکتشاف معدن با مساحت ۳۲۴۰ کیلومتر مربع صادر گردیده که ۱۰۵ فقره معادل ۵۶٫۴ درصد حاصل تلاش در دولت تدبیر و امید بوده است.
اسکندری نسب تصریح کرد: تعداد معادن دارای پروانه بهره داری فعال موجود در منطقه ۶۵ فقره است که ۸۰ درصد از آنها در دولت تدبیر و امید راه اندازی شده و زمینه اشتغال برای۱۹۵۰ نفر را فراهم نموده است.


به گفته وی طی ۴ سال اخیر تعداد ۸ پهنه اکتشافی به مساحت ۱۶۶۹۴ کیلومترمربع در جنوب کرمان معرفی و به سرمایه گذاران واگذار گردیده که دارای پیشرفت عملکردی بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد می باشند. همچنین ۲ پهنه هم به مساحت ۵۸۶۰ کیلومترمربع درمرحله پیشنهاد قرار دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تاکید کرد: با پایان یافتن عملیات اکتشافی این پهنه ها که مساحتی معادل ۵۸٫۶ درصد جنوب کرمان را تشکیل می دهند، تمامی پتانسیل و ذخیره های معدنی منطقه شناسایی و راه برای استخراج و برنامه ریزی نهایی جهت احداث کارخانجات فرآوری مواد معدنی هموار خواهد شد.
وی در مورد جلوگیری از خام فروشی نیز گفت : علی رغم اینکه سرمایه گذاری در صنایع فراوری فرایند طولانی مدتی است اما خوشبختانه در این بخش نیز با اغاز عملیات احداث این نوع کارخانجات، در اینده نزدیک اغلب مواد معدنی فراوری خواهند شد که تیتانیوم کهنوج، کارخانه شمش طلا زرترشت فاریاب، ۵ کارخانه فرآوری مس، کارخانه های فرآوری انواع سنگ ساختمانی، کارخانه آهک، کارخانه کنسانتره کرومیت از جمله آنها هستند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: