مشاهده مطلب

      ۲۲ خرداد ۱۳۹۶      ۰             13808      اخبار معدن   Print This Post Print This Post
2.2 میلیارد دلار طرح کلنگ زنی می شود

راه اندازی بیش از یک میلیارد دلار طرح توسط ایمیدرو در نیمه اول امسال

ارزش طرح هایی که تا پایان نیمه اول سال 1396 وارد مدار تولید می شوند از یک میلیارد دلار عبور می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ تعداد این طرح ها که بخش زیادی از آن ها با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می شود، به ۱۹ می رسد و در استان های مختلف کشور واقع شده اند.

طرح هایی شاخصی که در ماه های آتی افتتاح می شوند شامل کارخانه کارخانه کک سازی زرند(میدکو)،‌ روسازی راه معادن مهاباد، راه دسترسی در معادن الیگودرز، راه دسترسی به معادن سیمان زابل،‌ گندله سازی سنگان مبارکه،‌ خط انتقال منطقه پارسیان،‌ خط انتقال برق سنگان و کارخانه های آهن اسفنجی فولاد نی ریز و میانه هستند.

آغاز ۲٫۲ میلیارد دلار پروژه

از سوی دیگر ارزش پروژه هایی که کلنگ احداث آن ها در شش ماه نخست سال ۱۳۹۶ زده می شود به بیش از ۲٫۲ میلیارد دلار می رسد. تعداد طرح های این بخش به ۲۱ می رسد.

از طرح های شاخصی که طبق برنامه ریزی تا پایان شهریور امسال قرار است شاهد آغاز عملیات اجرایی شوند می توان به معادن گل گهر ۴، ۵و ۶ و همچنین زغالسنگ زون ۵ پروده شرقی، اپال سنگان به ظرفیت ۲٫۴ میلیون تن، کارخانه سولفات پتاسیم خور و بیابانک، شورابه های قم اشاره کرد. علاوه بر این طرح بزرگ معدن روی مهدی آباد نیز طی همین مدت عملیات اجرایی را آغاز می کند.‌

منبع : پایگاه خبری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: