مشاهده مطلب

      ۲۶ شهریور ۱۳۹۲      ۰             3126      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی
معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو از همه سرمایه گذاران بخش خصوصی و غیر دولتی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی دعوت كرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مهدی كرباسیان در ادامه سلسله نشست های خود با تشكل های صنعتی و معدنی، در دیدار با اعضای انجمن تولید كنندگان و صادركنندگان سنگ آهن با بیان این مطلب گفت: «معدن و صنایع معدنی» از جمله بخش های پرظرفیت كشور محسوب می شود كه با حضور بیشتر سرمایه گذاران و كارآفرینان بخش خصوصی و غیر دولتی، می تواند تحولی اساسی در توسعه اقتصادی و اشتغال زایی ایجاد كند. وی افزود: ایمیدرو نیز ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی را جزو راهبردهای خود در نظر گرفته و درصدد هستیم با ایجاد جذابیت و تسهیل شرایط، حضور سرمایه گذاران را در این حوزه پررنگ تر كنیم. معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به موضوع «تعامل با تشكل ها» به عنوان یكی از راهبردهای دیگر پیش روی این سازمان، تصریح كرد: به اعتقاد ما، سازمان های مردم نهاد و تشكل ها به عنوان مشاوران صدیق، می توانند ایمیدرو را برای دستیابی به اهدافش یاری رسانند. وی با بیان این كه در چند سال گذشته از توان تشكل ها و حتی از بدنه كارشناسی دولت به خوبی استفاده نشده است، ادامه داد: ایمیدرو آماده دریافت نظرات، راهنمایی ها، مشاوره ها و حتی نقدهای تشكل های زیربط است و البته ممكن است در برخی موارد، سلایق و دیدگاه ها با هم همخوانی نداشته باشد كه با مذاكره و با درنظر گرفتن سیاست های كلان و قانون، تفاهم و اقناع طرفین ایجاد خواهد شد. كرباسیان خاطرنشان كرد: ایمیدرو آمادگی تامین مالی پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی، مراكز علمی و دانشگاهی و بخش خصوصی را – كه در راستای بالابردن بهره وری، استفاده بهینه از منابع و تكنولوژی است- دارد.
در این جلسه، رئیس و اعضای انجمن تولید كنندگان و صادركنندگان سنگ آهن هم در سخنان جداگانه ای با اشاره به اهمیت و تاثیر تصمیمات ایمیدرو در چرخه تولید، فرآوری و فروش سنگ آهن، برای هر گونه همكاری و سرمایه گذاری در زمینه فرآوری سنگ آهن تولیدی اعلام آمادگی كردند. همچنین، اعضای انجمن با بیان اینكه بخش خصوصی تنها به دنبال خام فروشی نیست و تاكنون طرح هایی برای جلوگیری از آن مطالعه كرده است، درخواست كردند تصمیمات غیر كارشناسی در چرخه تولید اتخاذ نشود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: