مشاهده مطلب

      ۰۲ بهمن ۱۳۹۵      ۰             7515      اخبار اصلی, مجتمع   Print This Post Print This Post

حضور اقتصاددانان در معادن سنگ آهن چادرملو و چاه گز یزد

تعدادی از اقتصاددانان از معادن سنگ آهن چادرملو و چاه گز یزد دیدن کردند که در جریان این بازدید ، وسعت معادن و ذخیره عظیم سنگ آهن نظر اقتصاددانان را جلب کرد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو جمعی از اقتصاددانان از معدن سنگ آهن چادرملو و چاه گز دیدن کردند که در جریان بازدید از این معادن، وسعت معادن و ذخیره عظیم سنگ آهن نظر اقتصاددانان را جلب کرد.

آنها معتقدند نیروی انسانی به کار گرفته شده در معدن چادرملو و چاه گز از سطح دانش بالایی برخوردار هستند و این نشان از اهمیت بالای آموزش و دانش معدنکاری کارگران در بدنه مدیریت این معادن است.

آنها نیز بر این باورند بخش معدن ایران با توجه به ظرفیت های موجود می تواند پیشران رشد اقتصادی تلقی شود و جذب سرمایه و تمرکز بر توسعه معادن آینده روشنی را برای صنایع معدنی کشور رقم خواهد زد.
این برنامه که با هدف پیوند اقتصاد با بخش معدن کشور صورت گرفته است، فضایی به وجود آورد که تصمیم سازان اقتصادی کشور بیشتر از گذشته با ظرفیت های معدنی ایران آشنا شوند.
توجه این معادن به محیط زیست و حفظ گونه های جانوری و گیاهی نکته دیگری بود که نظر اقتصاددانان را به خود جلب کرد. فعالان معدنی این منطقه معتقدند تعامل معدنکاران با محیط زیست معیار اصلی فعالیت معدنی باید باشد زیرا در محدوده معدن چاه گز یوز پلنگ هایی زندگی می کنند که همواره تلاش می شود نسل آنها از انقراض به دور باشد.
بر اساس این گزارش، میزان تولید کنسانتره سنگ آهن معدن چادرملو ۴ میلیون تن و متوسط عیار آن ۵۵٫۲ درجه است.
همچنین معدن سنگ آهن چاه گز با شیب ۳۵ درجه در مرحله آماده سازی است و قرار است از سال ۹۶ در این معدن ۲ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی تولید شود.

 

[slideshow_deploy id=’7535′]

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: