مشاهده مطلب

      ۱۷ آبان ۱۳۹۴      ۰             5736      اخبار معدن   Print This Post Print This Post
مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از تکمیل ۴ طرح زیربنایی معادن تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مرتضی هاشم‌پور با بیان این مطلب گفت: ۳ طرح احداث راه دسترسی به معادن گرانیت کرات (تایباد، استان خراسان رضوی)، روداب (سبزوار، استان خراسان رضوی) و مهاباد (استان آذربایجان غربی) و نیز یک طرح برق رسانی به معادن سنگ آهک ارشتناب (بستان آباد، استان آذربایجان غربی) در حال اجراست و پیش بینی می شود تا پایان اسفند ۹۴ به مرحله راه اندازی برسد. برای طرح های مذکور، ۸۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری، ۳ پروژه احداث راه دسترسی به معادن و ۲ پروژه برق رسانی با سرمایه گذاری حدود ۱۳۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی با اشاره به اینکه اکنون ۴۵ طرح زیربنایی برای معادن کشور در حال اجراست، تصریح کرد: از این میزان، در بخش «احداث راه دسترسی به معادن» ۲۵ طرح مطالعاتی و ۱۵ طرح اجرایی و در بخش «برق رسانی»، ۳ طرح مطالعاتی و ۲ طرح اجرایی است که در مجموع، حدود یک هزار و ۲۷۰ میلیارد و ۱۵ میلیون ریال برای اجرای این طرح ها پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری، طرح های احداث راه دسترسی به معادن «سنگ لاشه بابا حیدر»، «مرمریت غرب و شمال غرب گرمه» و «فیروزه نیشابور» و نیز طرح «تامین خط ۱۳۲ کیلووات پست گلشن طبس به پست زغال سنگ پروده» تدوین شده و به مرحله اجرا رسیده است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: