مشاهده مطلب

      ۲۷ بهمن ۱۳۹۲      ۰             4086      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

تولید ۵ ماده معدنی و صنایع معدنی شاخص (اصلی) شامل فولاد خام، آلومینیوم، سنگ آهن، كنسانتره زغال سنگ و آلومینا در واحدهای تحت پوشش ایمیدرو در ۱۰ ماه منتهی به پایان دی ۹۲ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بین ۴ تا ۱۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در ۱۰ ماه امسال در مجموع ۱۳ میلیون و ۱۳۱ هزار تن فولاد خام در واحدهای فولادسازی تولید شد كه نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت.
تولید آلومینیوم و آلومینا ( ماده اولیه آلومینیوم) نیز در دوره مورد گزارش به ترتیب برابر با ۲۹۳ هزار و ۲۰۶ هزار تن بود كه نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب با ۴ و ۱۰ درصد رشد همراه بود.
در این دوره، تولید سنگ آهن هم با افزایش ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳۷ میلیون و ۸۹۷ هزار تن رسید و میزان تولید كنسانتره زغال سنگ نیز با رشد ۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل برابر با ۷۶۰ هزار تن بود.
بر اساس این گزارش، از نظر رتبه بندی تولیدات بخش معدن و صنایع معدنی نیز ایران در فولاد رتبه ۱۵ ، مس ۲۰ ، آلومینیوم ۱۸ ، سنگ آهن ۹ و سیمان رتبه هفتم جهان را دارد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: