مشاهده مطلب

      ۲۲ دی ۱۳۹۳      ۰             5095      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

تولید ۲۵ میلیون تن سنگ آهن فرآوری شده در معادن کشور در مدت ۹ ماه سال جاری

مجموع توليد سنگ آهن فرآوري شده در معادن كشور در مدت 9 ماه سال جاري از 25.7 ميليون تن فراتر رفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معديني ايران(ايميدرو)،‌ از ابتداي امسال تا پايان آذر ماه ۸ شركت بزرگ توليدكننده سنگ آهن،‌ بيش از ۳۹٫۲ ميليون تن از اين ماده معدني را استخراج و بيش از ۲۵ ميليون تن آن را به صورت محصول فرآوري شده شامل كنسانتره،‌ دانه بندي،‌كلوخه و گندله سنگ آهن توليد كردند.
در بين شركت هاي توليدكننده،‌ شركت معدني و صنعتي چادرملو همچنان عنوان بزرگ ترين توليدكننده اين ماده معدني در ايران را در اختيار دارد. اين شركت در مدت ياد شده توليد سنگ آهن فراوري شده را به بيش از ۹ ميليون تن رساند. پس از آن،‌ شركت معدني و صنعتي گل گهر با توليد ۷٫۵ ميليون تن در جايگاه دوم قرار گرفت.
شركت هاي سنگ آهن مركزي ايران،‌ سنگان،‌ جلال آباد زرند،‌ سيرجان،‌ ميشدوان و فلات مركزي به ترتيب در رتبه هاي بعدي توليد ايستادند به طوري كه ميزان توليد در سنگ آهن مركزي به ۳٫۹ ميليون تن رسيد و شركت هاي سنگ آهن‌ سنگان ۲٫۲ ميليون تن،‌ سيرجان يك ميليون و ۵۰هزار تن،‌ جلال آباد زرند ۹۷۸ هزار تن، ميشدوان ۵۹۷ هزار تن و فلات مركزي ۳۱۶هزار تن از اين ماده معدني را در مدت ۹ ماه امسال توليد كردند.
در اين مدت همچنين كل استخراج ماده معدني سنگ آهن به بيش از ۳۹ ميليون تن و ميزان ارسال سنگ آهن فراوري شده براي كارخانه هاي مصرف كننده به ۲۵ ميليون تن رسيد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: