مشاهده مطلب

      ۰۳ دی ۱۳۹۲      ۰             3834      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: طرح های غیر فعال و غیر اقتصادی ایمیدرو با تشكیل كمیته سرمایه گذاری و ابلاغ دستورالعمل جدید «جذب و توسعه سرمایه گذاری» بررسی و تعیین تكلیف خواهند شد.
به گزارش مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران به نقل از ایمیدرو،‌ مهدی كرباسیان افزود:‌ كمیته ای مركب از معاونان و مدیران سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران كه هدایت آن بر عهده رییس هیات عامل این سازمان است كلیه طرح های غیرفعال یا راكد ایمیدرو را در دست بررسی دارد و در صورت غیراقتصادی بودن ، این پروژه ها را منحل خواهد كرد.
وی درباره اختیارات دیگر كمیته سرمایه گذاری ایمیدرو اظهار داشت:‌ این كمیته با كنترل و مدیریت بهینه پروژه های جاری ،‌شرایط كاهش زمان و هزینه اجرای طرح ها را فراهم می كند . از سوی دیگر كمیته مذكور، كلیه پروژه های دارای توجیه برای سرمایه گذاری یا طرح های مشاركتی ایمیدرو و شركت های تابعه را بررسی كارشناسی می كند كه در این میان، اولویت این سازمان، واگذاری طرح ها یا مشاركت با بخش خصوصی از مسیر فراخوان و جذب سرمایه گذار است.
به گفته كرباسیان، در صورت عدم جذب سرمایه گذار خصوصی ایرانی یا خارجی ، ایمیدرو بودجه مناسب را برای اجرای آن پروژه ها اختصاص خواهد داد.
رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد:‌ بررسی و ‌تصویب مدل های تامین مالی طرح ها و در نهایت نحوه سیاست گذاری در فعالیت های اكتشافی و لزوم تصویب كلیات این فعالیت ها به صورت سالانه، به عنوان محورهای دیگر فعالیت كمیته فوق محسوب می شوند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: