مشاهده مطلب

      ۰۹ تیر ۱۳۹۷      ۰             15849      اخبار معدن   Print This Post Print This Post

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، سمیه خلوصی با اشاره به اینکه سیاست های کلی توسعه ای معادن و صنایع معدنی از سوی وزارت صنعت ابلاغ می شود، اظهارداشت: ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای با تهیه نقشه راه معادن و صنایع معدنی در صدد بهبود فضای کسب و کار با تکیه بر استراتژی اقتصادی برای توسعه معدن در بخش خصوصی است.

مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو افزود: در این نقشه راه جذب سرمایه گذاری، گسترش تامین مالی و افزایش ظرفیت، توسعه اکتشاف، توسعه بازار، افزایش بهره وری، بازسازی و نوسازی، رشد تولید و ارتقای کیفیت محصولات معدن و صنایع معدنی، اصلاح ساختار بخش معدن و صنایع معدنی، بهبود فضای کسب و کارو توسعه پژوهش های کاربردی، صنایع دانش بنیان و ارتقای فناوری، پیش بینی شده است.
وی افزود: در طول چند سال اخیر اقدامات قابل توجهی در حوزه اکتشافات انجام شده است اما با توجه به پتانسیل موجود باید تلاش های بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
وی تصریح کرد: در این نقشه تأکید زیادی بر توسعه بازار صادارت غیر نفتی و جذب سرمایه گذاری و تأمین مالی بخش های معدنی شده است تابه دنبال آن افزایش بهره وری واحدهای تولیدی به وجود آید.
خلوصی با اشاره به اینکه افزایش سهم بخش معدن از تسهیلات بانکی و صندوق توسعه ملی جزء برنامه های این نقشه را است، گفت: قصد داریم واحدهایی که در ارزش افزوده و کاهش مصرف انرژی اقدام قابل قبولی انجام داده اند را مشمول معافیت های مالیاتی و حتی معافیت پرداخت حقوق دولتی قرار دهیم.
خلوصی اضافه کرد: در این نقشه راه پیشنهاد شده بخشی از تعرفه پرداختی معادن بابت واردات تجهیزات به حوزه معدن برگشت پیدا کند تا کمک مناسبی به واحدهای تولیدی برای توسعه آنها فراهم شود.
وی با اشاره اینکه در شرایط فعلی تمرکز بر جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی با استقرار موسسات معتبر اعتبار سنجی از جمله برنامه های این سازمان به شمار می رود ، اظهار کرد: تجربه های موفق سایر کشورها را در جذب سرمایه گذاری خارجی را مورد ارزیابی قرار می دهیم تا در نهایت به نتیجه مناسبی در پیدا کنیم.
مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو در خصوص حمایت از معادن کوچک نیز افزود: یکی از مشکلات جدی معادن کوچک نوسان قیمت مواد و عدم خرید محصولات است.
قصد داریم در قالب تفاهمنامه هایی با معادن بزرگ و سایر تولیدکنندگان، ضمانت خرید محصولات را به معادن کوچک بدهیم.
خلوصی افزود: تحقق این رویه موجب می شود تا واحدها با اطمینان خاطر نسبت به تولید و تجهیز معادن خود اقدام کنند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

عبارت زیر را تکمیل کنید: